Poznań: Policja poszukuje sprawcy oszustwa. Znasz tego mężczyznę?

Policja fot. Sławek Wąchała

Policjanci z Komisariatu Policji Poznań – Nowe Miasto prowadzą postępowanie w sprawie oszustwa. Związek ze sprawą może mieć mężczyzna z portretu pamięciowego przygotowanego przez Laboratorium Kryminalistyczne KWP.

Do oszustwa doszło 9 czerwca na Nowym Mieście. Do starszej pani zadzwonił mężczyzna podający się za funkcjonariusza policji. Powiedział, że jej syn spowodował wypadek drogowy i trzeba wpłacić kaucję, by syn uniknął odpowiedzialności za to zdarzenie.

Kobieta, przekonana przez oszusta, przekazała mu kilkadziesiąt tysięcy złotych oraz złotą biżuterię. Teraz oszusta poszukuje policja. Policjanci z Laboratorium Kryminalistycznego Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu sporządzili portret pamięciowy mężczyzny, który może mieć związek z tym przestępstwem.

Wszyscy, którzy rozpoznają ten wizerunek, bądź mają jakiekolwiek informacje na temat tego zdarzenia, proszeni są o kontakt z policjantami z Komisariatu Policji Poznań Nowe Miasto pod całodobowymi numerami telefonu 47 77 123 11 lub 112. Można też napisać e-mail: dyzurny.poznan-nowe-miasto@po.policja.gov.pl. Policja zapewnia
anonimowość!

Źródło: KMP Poznań