poszukiwany Warta 1 fot. KWP

Poznań: Policja ma portret mężczyzny być może powiązanego ze sprawą zabójstwa nad Wartą. Kto go rozpoznaje?

Policjanci nie ustają w poszukiwaniach zabójcy 75-latki, do którego doszło nad Wartą we wrześniu 2018 roku. Na podstawie zdjęć z monitoringu przygotowali portret mężczyzny, który był tam widziany z ofiarą i mają nadzieję, że ktoś go rozpozna.

Mimo że prokuratura umorzyła postępowanie w tej sprawie, jak o tym informowaliśmy, policjanci nie zamierzają zostawić tej sprawy i cały czas poszukują mężczyzny, który może mieć związek z zabójstwem kobiety nad Wartą. Wszystkich, którzy rozpoznają osobę ze zdjęć, proszą o kontakt z prowadzącymi sprawę.

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu zwracają się z ponownie prośbą o pomoc w identyfikacji osoby. Śledczy w dalszym ciągu prowadzą sprawę zabójstwa kobiety. Policjanci z Laboratorium Kryminalistycznego KWP w Poznaniu, na podstawie monitoringu sporządzili wersje wyglądu poszukiwanego mężczyzny, który może mieć związek z tą sprawą. Czy ktoś go zna?

Przypomnijmy: 19 września 2018 roku w nadwarciańskich zaroślach Wartą, w pobliżu mostu Rocha, znaleziono ciało 75-letniej kobiety. Policjanci, którzy prowadzili sprawę, ustalili, że trzy dni wcześniej kamery monitoringu zarejestrowały tę kobietę, jak rozmawiała z nieznanym mężczyzną. I to właśnie jego poszukuje policja.

Jednak mimo wysiłków nie udało się znaleźć sprawcy zabójstwa. Udało się znaleźć i zabezpieczyć odciski palców sprawy, jego DNA – ale nie było ich do czego dopasować. Sprawca nie figuruje w policyjnej bazie danych. Nie pomogło opublikowanie wizerunku podejrzanego i zwrócenie uwagi na specyficzny sposób chodzenia mężczyzny – nie napłynęły żadne informacje, które mogłyby go zidentyfikować. Może tym razem się uda?

Osoby, które rozpoznają mężczyznę ze zdjęć, bądź mają jakiekolwiek informacje na temat jego pobytu prosimy o kontakt z policjantami prowadzącymi śledztwo, pod numerem telefonu 609 802 912. Informację można przekazać także w każdej jednostce policji na terenie całego kraju.

KWP, el

0 0 votes
Oceń artykuł
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze