Poznań: Pojemniki na nowy rodzaj śmieci. Co do nich wrzucać?

pojemnik na elektrośmieci fot. UMP

Będą w kolorze szaroniebieskim z czerwonym paskiem i staną w 100 miejscach w mieście. Poznaniacy będą mieli do dyspozycji nowe pojemniki na odpady – przeznaczone na elektrośmieci. Gdzie je będzie można znaleźć?

Szaroniebieskie pojemniki z czerwonymi paskami na razie znajdują się w ośmiu miejscach w Poznaniu: osiedle Batorego 27 C, osiedle Batorego 4, przy SP 34 i przedszkolu nr 190 (osiedle Bolesława Śmiałego 107), osiedle Przemysława 21, ul. Sarmacka 8 F i ul. Naramowicka pod numerami: 149, 157, 169. Jednak montaż kolejnych trwa i docelowo wmieście pojawi się ich sto.

„Pojemniki są przystosowane do przechowywania w nich elektroodpadów” – zapewnia Urząd Miasta Poznania. – „Bezpieczny dla środowiska jest również sposób ich odbioru. Każdy ze sprzętów oddanych do pojemnika zostanie poddany recyklingowi”.

Co można do nich wrzucać? Każdy sprzęt zasilany prądem lub bateriami – o ile się zmieści w otworze śmietnika, którego rozmiar nie przekracza 50 cm. Mogą to więc być stare telefony komórkowe, komputery, laptopy, drukarki, miksery, czajniki czy zabawki na baterie. Miejscy urzędnicy przypominają, że większy sprzęt, taki jak lodówki, pralki czy zmywarki można zamówić jego odebranie przez formularz online na stronie „Elektryczne smieci” lub infolinię 572 102 102.. W ciągu 72 godzin sprzęt zostanie bezpłatnie odebrany i recyklingowany.

Podziel się:

Ostatnio dodane: