Reprezentacja Polski na Krzesinach fot. 31. Baza Lotnictwa Taktycznego Poznań-Krzesiny

Poznań: Piłkarska reprezentacja Polski odwiedziła bazę lotniczą w Krzesinach

Polscy piłkarze przygotowują się do mistrzostw Europy w piłce nożnej w Opalenicy, ale w przerwie między treningami odwiedzili 31. Bazę Lotnictwa Taktycznego w Krzesinach.

Informację o tym opublikowało Ministerstwo Obrony Narodowej wraz ze zdjęciem przedstawiającym piłkarzy stojących przed jednym z F-16.

“Liczymy, że nasi piłkarze podczas Euro 2020 będą tak szybko wygrywać, jak latają nasze F16” – poinformowało ministerstwo.

To było pierwsze takie spotkanie: piłkarze mogli zobaczyć F-16 i ich uzbrojenie z bliska, porozmawiać z pilotami, zobaczyć, jak działa symulator lotów i jak trenuje Wojskowa Straż Pożarna. Natomiast kapitan drużyny dostał na pamiątkę flagę państwową.

Zawodnicy podpisali tez kilka koszulek reprezentacji, które zostaną wykorzystane przez żołnierzy podczas akcji charytatywnych.

Mistrzostwa Europy rozpoczną się 11 czerwca, ale wcześniej, 8 czerwca nasza reprezentacja spotka się towarzysko z Islandią w Poznaniu. Natomiast już w ramach rozgrywek mistrzowskich zagrają 14 czerwca ze Słowakami, 19 czerwca z Hiszpanami o 23 czerwca ze Szwedami.

0 0 votes
Oceń artykuł
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze