Amazon fot. Amazon

Poznań: Pikieta pracownicza a stanowisko Amazona

Biuro prasowe Amazona odniosło się do pikiety pracowników, która miała miejsce przed magazynem firmy w Sadach. „Dzisiaj nasi pracownicy wykonują swoje obowiązki tak, jak każdego dnia” – zapewnia firma.

Oto stanowisko Amazona w sprawie protestów pracowniczych:

„Faktem jest, że Amazon oferuje wysoce konkurencyjne wynagrodzenie, atrakcyjny pakiet benefitów, liczne możliwości rozwoju kariery, a wszystko to w bezpiecznym i nowoczesnym środowisku pracy. Jesteśmy dumni, że stworzyliśmy w Polsce ponad 18 tys. stałych miejsc pracy. W ostatnich dniach ogłosiliśmy, że płaca początkowa dla wszystkich pracowników w centrach logistyki Amazon w Polsce wzrośnie do 22,5 zł brutto/godz. od 1. lipca 2021 r. Wraz z premią za frekwencję nasi pracownicy poziomu początkowego będą zarabiać od 4 082 zł brutto miesięcznie, a liderzy zespołów od 5 080 zł brutto miesięcznie – w zależności od stażu pracy i liczby przepracowanych godzin w danym miesiącu. Jest to część kompleksowego pakietu świadczeń
obejmującego również prywatną opiekę medyczną, ubezpieczenie na życie, bezpłatny transport na wybranych trasach, ciepłe posiłki za 1 zł oraz dostęp do innowacyjnego programu „Postaw na Swój Rozwój”,  w ramach którego pracownik może liczyć na pokrycie kosztów szkoleń zawodowych do 26 tys. zł.

Dzisiejsza sytuacja nie wpłynęła w żaden sposób na realizację zamówień dla naszych klientów. Była ona ograniczona tylko do jednego z dziewięciu obecnie funkcjonujących centrów logistycznych w Polsce.
Naszym celem jest zaspokojenie potrzeb naszych klientów, w tym małych i średnich przedsiębiorstw oraz polskich przedsiębiorców, którzy polegają na Amazon”.

Biuro prasowe Amazona

 

0 0 votes
Oceń artykuł

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze