Prokuratura Okręgowa

Poznań: Pielęgniarka usłyszała zarzuty za śmierć pacjentki

Pielęgniarka miała podać pacjentce zbyt dużą dawkę środka o nazwie DMSO podczas jej pobytu w klinice medycyny naturalnej. Efektem była śmierć kobiety.

35-letnia pacjentka, matka 8-miesięcznych bliźniąt, poddawała się w klinice terapii odchudzającej i to dlatego podawano jej preparat DSMO (dimetylosulfotlenek), popularny wśród zwolenników takich terapii.

Jednak dawka, którą jej zaordynowała pielęgniarka, była zbyt duża. U pacjentki doszło do zatrzymania krążenia i wezwano pogotowie. Jak podaje “Głos Wielkopolski”, kobieta trafiła do szpitala przy ul. Szwajcarskiej, gdzie lekarze ponad dobę walczyli o jej życie kobiety. Niestety, nie udało się i pacjentka zmarła wskutek ostrej niewydolności oddechowej.

Sekcja zwłoki wykazała, że przyczyna śmierci było podanie zbyt dużej dawki właśnie DMSO. Zdaniem prokuratury winę ponosi tu pielęgniarka, która omyłkowo podała pacjentce nieodpowiednią dawkę. Preparat ma działanie paraliżujące. Pielęgniarce postawiono zarzut nieumyślnego spowodowania śmierci. Kobieta nie przyznaje się do winy.

Głos Wielkopolski, el

0 0 votes
Oceń artykuł
guest
2 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze