Poznań: Petycja mieszkańców osiedla Lotników w obronie zieleni wokół Fortu VII

W niedzielne przedpołudnie na terenach zielonych przy ulicy Arcta spotkali się mieszkańcy osiedla Lotników, społecznicy z Poznania oraz pozostałe osoby ze stolicy Wielkopolski zainteresowane ochroną zieleni.

Na spotkaniu, które miało formę spaceru ścieżkami biegnącymi stokiem bojowym Fortu VII spotkały się osoby mieszkające na położonym obok osiedlu Lotników, poznańscy społecznicy, mieszkańcy Poznania zainteresowani sprawami ochrony terenów zielonych. Na spotkanie przybył również przedstawiciel poznańskiej społeczności fortecznej – która jest również zaniepokojona planami Zieleni Miejskiej.

Inwestor chce zbudować szeroką ścieżkę z latarniami, ławkami biegnącą po stoku bojowym FortuVII, stanowiącym otulinę obszaru Natura 2000. Skala ingerencji w obecną na tym terenie przyrodę jest niewspółmiernie duża.

Grupa obecna podczas spaceru wyraziła społeczne “nie” dla projektów, których nikt nie konsultuje z mieszkańcami Woli. Pod protestem do projektu nowego zagospodarowania tego obszaru zebrano ponad 100 podpisów mimo, że cały pomysł powstał w sobotnie popołudnie – kiedy przedstawicielka mieszkańców Magdalena Nowecka dowiedziała się o planach. Społecznicy i mieszkańcy nie chcą zostawić sprawy własnemu biegowi, tylko mieć wpływ na to co się dzieje w ich bezpośrednim otoczeniu.

 

0 0 votes
Oceń artykuł
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze