Poznań: Ostatnia warstwa nawierzchni na Naramowickiej i Słowiańskiej

Zmiany w rejonie skrzyżowania Lechicka, Naramowicka i Jasna Rola fot. PIM
Na Naramowickiej, między pętlą Wilczak a os. Kosmonautów, wylewana jest ostatnia, ścieralna warstwa nawierzchni. W weekend prace będą prowadzone na Słowiańskiej przy Wilczaku. Prace będą generować chwilowe utrudnienia w ruchu.

21 czerwca (poniedziałek) na ul. Naramowickiej prace prowadzone będą na odcinku od skrzyżowania z ul. Wilczak i Słowiańską do ul. Serbskiej wraz z wyjazdem z posesji przy ul. Naramowickiej 31-47 (Ataner). Skutkować będą całkowitym zamknięciem drogi. Dojazd do posesji przy ul. Naramowickiej 31-47 będzie możliwy tylko od strony ronda Solidarności przez stację paliw, a wyjazd do ul. Serbskiej. Pozostałe posesje tego jednego dnia zostaną pozbawione możliwości dojazdu.

Tego samego dnia nawierzchnia będzie układana na południowej stronie ul. Słowiańskiej, na wysokości pętli Wilczak. Podczas tych robót część jezdni zostanie wyłączona z ruchu, ale przejazd w obu kierunkach będzie utrzymany. Przejście pomiędzy pętlą tramwajową i os. Pod Lipami/parkiem Kosynierów będzie możliwe wyłącznie przez ul. Słowiańską (przejście przez ul. Naramowicką musi zostać wyłączone na czas prac). We wtorek (22 czerwca) nawierzchnia ścieralna będzie układana na drugiej, czyli północnej części ul. Słowiańskiej. W czasie robót nie będzie ona dostępna dla pojazdów, ale ruch dwukierunkowy w dalszym ciągu zostanie zachowany poprzez południową część jezdni, a przejście pomiędzy pętlą tramwajową i os. Pod Lipami/parkiem Kosynierów nadal możliwe będzie przez ul. Słowiańską lub ul. Naramowicką.

22 czerwca kontynuowane będą także prace na ul. Naramowickiej, od wyjazdu z posesji nr 31-47 do ul. Serbskiej. Obsługa posesji nr 22-38a pozostanie niezmienna, tj. od strony ul. Szelągowskiej, natomiast zmierzający do posesji nr 31-47 kierowani będą przez stacje paliw (jadąc od ronda Solidarności) lub tak jak ma to miejsce obecnie przez ul. Naramowicką, natomiast wyjazd zapewniony będzie wyłącznie przez stację paliw.

Z kolei na środę, 23 czerwca, zaplanowano prace na odcinku ul. Naramowickiej pomiędzy ul. Serbską a Włodarską. Tego dnia ruch na tym fragmencie zostanie całkowicie zamknięty wraz z wjazdami z ulic poprzecznych, tj. Czarna Rola oraz Ziarnista. Dojazd do posesji przy ul. Naramowickiej nr 84-112 w czasie prac będzie możliwy od ul. Lechickiej, a dojazd od strony południowej zapewniony zostanie po zakończeniu robót i ponownym udostępnieniu ul. Naramowickiej między ul. Serbską i Ziarnistą.

Po wykonaniu robót przewidzianych na 23 czerwca, ruch zostanie przywrócony do aktualnego stanu. W drugiej połowie tygodnia kontynuowane będą prace w zakresie warstw ścieralnych, lecz nie będą one już skutkować znaczącymi zmianami organizacji ruchu.

Prosimy o przeparkowanie pojazdów znajdujących się w miejscach, gdzie prowadzone będą zapowiadane prace. Wykonawca będzie również uprzedzał o konieczności przeparkowania poprzez oznakowanie pionowe i ulotki. Alternatywą mogą być np. parkingi przy ul. Słowiańskiej czy os. Pod Lipami.

Jak przypomina spółka Poznańskie Inwestycje Miejskie, wszelkie prace związane z układaniem warstwy ścieralnej uzależnione są od warunków pogodowych. W przypadku wystąpienia opadów terminy ulegną przesunięciu, o czym spółka będzie informować.

PIM

Podziel się: