ostatni wyburzony budynek Naramowice fot. PIM

Poznań: Ostatni budynek na trasie tramwaju na Naramowice wyburzony

W ubiegłym roku rozpoczęły się rozbiórki budynków kolidujących z przebiegiem trasy tramwajowej na Naramowice. Wszystkie już zostały usunięte. Ostatni wyburzony budynek to blok, który znajdował się przy ul. Naramowickiej 149a.

Tym samym wolny od kolizji z budynkami jest już cały plac budowy, na którym oprócz trasy tramwajowej powstają także nowe drogi, chodniki i ścieżki rowerowe.

Przypominamy, że od 17 października obowiązuje zmieniona organizacja ruchu w rejonie ul. Słowiańskiej, Sarmackiej i Bolka. W miejscu przecięć z powstającą trasą tramwajową ulice te są nieprzejezdne. Trwają już tam prace rozbiórkowe, m.in. frezowanie nawierzchni. W następnej kolejności przebudowana zostanie infrastruktura podziemna.

Ruch pieszy i rowerowy na zamykanych odcinkach pozostaje częściowo utrzymany, trasy będą się jednak zmieniać wraz z postępem prac budowlanych.

Termin zakończenia robót jest uzależniony od warunków atmosferycznych. Prace przy ul. Słowiańskiej potrwają około pięciu miesięcy, przy ul. Sarmackiej mogą zająć pół roku, natomiast ul. Bolka zgodnie z docelowym układem komunikacyjnym nie wróci już do przejezdności dla samochodów.

PIM, el

0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze