Poznań: Obcokrajowcy sprzątają miasto. A gdzie są służby?

Po Hiszpanie do sprzątania Poznania dołączył Amerykanin. Sprząta okolice przystanków PST na Kurpińskiego. Śmieci nie brakuje. Pytanie więc, co robią służby, które powinny dbać o czystość tej okolicy i przystanków tramwajowych?

Amerykanin Patrick Perrigue mieszka na Piątkowie, w okolice Pestki chodzi na spacery z psem. Któregoś dnia po spacerze okazało się, że pies ma rozciętą łapę – wdepnął na kawałek szkła. Wtedy właśnie Patrick pomyślał, że warto byłoby tu posprzątać.

Zaczęło się od jednego spaceru i całej góry śmieci. Później – jak informuje “Głos Wielkopolski” – Patrick dowiedział się o ruchu #10minutesadaychallenge, który w Poznaniu zaczął… Hiszpan, Miquel Garau Ginarda. Napisał do niego, poznali się i kawałek Poznania posprzątali razem.

Najwięcej śmieci jest wokół przystanku na Kurpińskiego. To głównie pety, szkło z rozbitych butelek i odchody gołębi, które upodobały sobie przystanki szybkiego tramwaju. W ocenie Patricka przystanki są bardzo brudne i bardzo zaniedbane.

Gdy w okolicy otwarto nowe sklepy z alkoholem i kebaby – sytuacja jeszcze się pogorszyła. Przybyło rozbitego szkła, opakowań po kebabie i resztek jedzenia, za którymi przyleciały kolejne stada gołębi – które zostawiają odchody.

Amerykanin nie poddaje się, nadal przynajmniej raz w tygodniu sprząta swoją najbliższą okolicę, podobnie jak Hiszpan. Nasuwa się tylko pytanie: co w takim razie robią służby miejskie? Przecież przystanki i ich okolice mają swoich zarządców, których zadaniem jest dbać o czystość i porządek. Dostają za to pieniądze. Czy naprawdę dla nikogo z zarządzających miastem i sprzątaniem miasta to nie jest wstyd, że obcokrajowcy muszą nam pokazywać, jak jest brudno?

el

Daj znać innym

17
Dodaj komentarz

avatar
najnowszy najstarszy oceniany
Malgorzata Pazderska
Gość
Malgorzata Pazderska

Biorą za to pieniądze

Maria Pawelka
Gość
Maria Pawelka

Kiedyś Poznań czysty , teraz bałagan, brud i gdzie, Ci poznaniacy co zawsze byli przykładem dla wszystkich Polaków

Maria Kistowska
Gość
Maria Kistowska

Owszem to było kiedyś, obecnie wszyscy narzekają że śmieci brudno,ale to oni rzucają śmieci gdzie popadnie

Zdzisława Maria Walczak Łukaszewska
Gość
Zdzisława Maria Walczak Łukaszewska

A gdzie więźniowie???siedzą i utrzymujemy ich A oni w zamian nic nie robią to niech chociaż za jedzenie odrobia.. to samo bezrobotni..

Iwona Jóźwiak
Gość
Iwona Jóźwiak

starzy czy młodzi mają gdzieś sprzątanie po sobie pali papierosa przy koszu ale niedopałek rzuci pod kosz czy to brak kultury ?a może przykład bierzemy od nie odpowiednich ludzi

Ewa Brorson Janowska
Gość
Ewa Brorson Janowska

Iwona Jóźwiak nieodpowiednim ludźmi są rodzice bo nie uczą dzieci dbania o porządek po za domem. Wiele razy widziałem jak
dziecko rzucalo papierek przy rodzicu i ze strony opiekuna nie było żadnej reakcji

Danusia Mrowczynska
Gość
Danusia Mrowczynska

Owszem,jeden na drugiego,a sami nic🤔 drodzy państwo,milej soboty

Kuba Gorączkowski
Gość
Kuba Gorączkowski

Dobry Prezydent Poznania dobre zarządzanie miastem to podstawa .

Gracja Mich
Gość
Gracja Mich

W Turku tez brudno nikt nie sprząta jedynie ba osiedlu Wyzwolenia sprzątają bo my płacimy a przecież podatki w mieście są

Żaneta Budniaczyńska
Gość
Żaneta Budniaczyńska

Zdyscyplinowanie służb za porządek odpowiedzialnych to jedno, drugie sami nie śmiećmy to w końcu nasze miasto🤗

Aleksandra Grzesińska
Gość
Aleksandra Grzesińska

Kiedyś” za komuny ” Poznań był najczyściejszym miastem w Polsce, a teraz najbrudniejszym:syf i malaria.P. PREZYDENCIE weż się do roboty a nie zajmuj się wiecznie LGBT!!!!

Maria Sapieha Nowak
Gość
Maria Sapieha Nowak

Aleksandra Grzesińska Czy to Prezydent ma sprzątać, a gdzie służby do tego powołane?

Aleksandra Grzesińska
Gość
Aleksandra Grzesińska

Maria Sapieha Nowak A kto powołuje te służby? Jeżeli Prezydent widzi taką sytuację,to powinien wydać odpowiednie dyspozycje.Tyle i tylko tyle.

Jurgita Jurewicz
Gość
Jurgita Jurewicz

Służby służbami, ale wystarczy, że każdy wrzuci swojego peta, butelkę, opakowanie po jedzeniu do kosza, a nie na chodnik i od razu będzie lepiej.

Tomir Nowaczyk
Gość
Tomir Nowaczyk

gdzie służby mafie i loże?

Małgorzata Kliśko
Gość
Małgorzata Kliśko

W Poznaniu codziennie jadąc do pracy widzę sprzątająca firmę Poznańska Sanitech

Grazyna Zwierzchowska
Gość
Grazyna Zwierzchowska

Za komuny to miasto tętno życiem teraz to zapadła dziura