Poznań: Nowy plan zagospodarowania dla terenów MTP

Mpzp dla parkingu - wizualizacja MTP fot. UMP
Podczas dzisiejszej sesji poznańscy radni uchwalili miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego dla działki przy ulicy Matejki, na której znajduje się parking MTP. Teraz będą tam mogły powstać bloki.

Nowy plan obejmuje rejon ulic Ułańskiej, Grunwaldzkiej i Matejki. Największą część tego terenu zajmuje obecnie parking MTP, gdzie swoje samochody zostawiają też okoliczni mieszkańcy. dzięki niemu problemy z parkowaniem w tej części Poznania są nieco mniejsze mimo gęstej, śródmiejskiej zabudowy.

Jednak właśnie dlatego regulacje planu musiały uwzględniać nie tylko ewentualną zabudowę tego terenu, ale też miejsca parkingowe. I dlatego zgodnie z postawieniami mpzp na tym terenie – gdy dojdzie do budowy bloków – muszą powstać dwa parkingi wielopoziomowe. Jeden na pewno na terenie MTP, przede wszystkim dla gości targowych. Drugi przy Arenie, by mógł służyć uczestnikom imprez organizowanych w Arenie, ale także mieszkańcom.

Jak informuje Radio Poznań, mpzp gwarantuje, że zabudowa będzie wpisywała się w otoczenie i miasto będzie miało nad nią kontrolę. A pieniądze, które miasto otrzyma ze sprzedaży działek MTP, będzie mogło przeznaczyć na inwestycje, czyli między innymi na postawienie parkingów wielopoziomowych.

Z uchwalenia planu szczególnie cieszą się członkowie Rady Osiedla Święty Łazarz, którzy już podczas poprzedniej kadencji wnioskowali o powstanie planu. Plan nałoży ograniczenia deweloperom, pozwoli uniknąć chaosu i dowolności w zabudowie oraz szpetoty, która niestety zbyt często charakteryzuje deweloperskie osiedla.

UMP, el

Podziel się:

Ostatnio dodane: