Poznań: Nowe i Stare Zoo znów będą otwarte!

Zoo Poznań fot. policja
Na spotkanie z mniej i bardziej egzotycznymi mieszkańcami poznańskiego ogrodu zoologicznego będzie można się wybrać od 26 kwietnia. Taki termin podało zoo na swoim profilu społecznościowym.

Zoo od tego dnia będzie otwarte codziennie w godz 9-19, także w dni świąteczne i podczas majówki.
„Wkrótce zostanie ponownie uruchomiona sprzedaż biletów online – zachęcamy Państwa do kupowania biletów tym sposobem, by uniknąć stania w kolejce, szczególnie z powodów bezpieczeństwa” – informuje Zoo Poznań. – „Biletów nie trzeba drukować, wystarczy kod telefonie”.

Mimo otwarcia dla publiczności na terenie zoo nadal będą obowiązywać obostrzenia z powodu pandemii, czyli noszenie maseczek i zachowanie dystansu. Z tego też powodu części ekspozycji nie można zwiedzać: pawilonu zwierząt nocnych, chaty tygrysa i działu drapieżnych, a w budynku słoniarni obowiązuje ograniczenie liczby osób przebywających naraz. Na szczęście dla odwiedzających słonie większość dnia spędzają na zewnątrz na wybiegu.

Po zoo będzie kursowała kolejka, ale obowiązuje w niej ograniczenie liczby pasażerów. Będą czynne punkty gastronomiczne – ale wyłącznie ze sprzedażą na wynos.

Pandemia opóźniła też planowane inwestycje. Nowy dom dla żyraf i nosorożców nie jest jeszcze zamieszkały, bo nosorożce nie mogą przyjechać z zagranicy z powodu utrudnień pandemicznych. A na nowym wybiegu dla uratowanych tygrysów trwają jeszcze prace budowlane. Dodatkowo prowadzone są prace przy podłączeniu Nowego Zoo do sieci wodociągowej, co z kolei powoduje utrudnienia na drogach ogrodu.

Szczegółowe i aktualne informacje można znaleźć na stronie Zoo Poznań.

Zoo Poznań

Podziel się:

Ostatnio dodane: