ul. św. Rocha fot. ZDM

Poznań: Nieutwardzony odcinek ulicy św. Rocha wreszcie zyska nawierzchnię

Już w drugiej połowie lipca ulica zyska porządną nawierzchnię, chodnik i zatokę do zawracania. 1 marca Zarząd Dróg Miejskich podpisał umowę z wykonawcą.

Chodzi o odcinek ul. św. Rocha biegnący od skrzyżowania z ul. Serafitek w stronę mostu św. Rocha i będący obecnie gruntową, rozjeżdżona drogą bez przejazdu. Kierowcy wykorzystują ją do dzikiego parkowania – rozjeżdżając jeszcze bardziej sąsiadujący z drogą skwer.

Po przebudowie ulica zyska nawierzchnię z betonu asfaltowego, utwardzone zostaną zjazdy do posesji, chodniki po obu stronach, a na końcu zatokę do zawracania – bo nadal będzie to ślepa uliczka. Wzdłuż ulicy zostaną wyznaczone prostopadłe miejsca postojowe, a przy zatoce – równoległe. Pomiędzy tym odcinkiem ulicy a Kórnicką powstanie chodnik i droga rowerowa, która połączy się z istniejącą infrastrukturą na wysokości skrzyżowania z ul. Przystań.

Powstanie też oświetlenie i kanalizacja deszczowa, a wszystko to sprawi, że zwiększy się tu bezpieczeństwo pieszych i kierowców – nie mówiąc już o niewątpliwej poprawie estetyki tej okolicy.

Przekazanie placu budowy wykonawcy jest planowane do końca miesiąca. Od tego momentu będzie on miał 100 dni na zakończenie wszystkich prac. Całkowity koszt inwestycji wyniesie 951 tysięcy złotych.

ZDM

0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze