śmieci 2 fot. UMP

Poznań: Nieodebrane śmieci znikną do 25 września, obiecuje GOAP

Związek wczoraj wystosował pismo do wszystkich odbiorców odpadów, w którym wezwał ich do należytego wykonania usług zgodnie z zawartymi umowami. Mają na to czas do 25 września.

Wezwanie otrzymały REMONDIS Sanitech Poznań Sp. z o.o. w zakresie realizacji usługi na sektorze II (Poznań Jeżyce) i III (Poznań Piątkowo – Morasko – Umultowo – Kiekrz – Krzyżowniki – Strzeszyn) oraz FB Serwis S.A. w zakresie realizacji usługi na sektorze XII (Swarzędz).

GOAP zarzuca firmom naruszenia umów polegających na braku terminowej realizacji odbioru odpadów komunalnych, braku terminowego dostarczania pojemników/worków do gromadzenia odpadów komunalnych, braku przekazania właścicielom nieruchomości harmonogramów odbioru odpadów komunalnych w wersji papierowej, nieuwzględnienia w harmonogramach obowiązkowej selektywnej zbiórki odpadów, dostarczenia pakietów startowych. właścicielom nieruchomości zamieszkanych i rekreacyjnych objętych workowym systemem zbiórki odpadów, a także właścicielom nieruchomości niezamieszkanych deklarujących workowy systemem zbiórki.

Na usunięcie uchybień wykonawcy mają czas do 25 września. A co wtedy, jeśli tego nie zrobią? Wówczas GOAP zatrudni wykonawcę zastępczego, który wykona pracę za wykonawców – a potem wystawi fakturę, która oni będą zobowiązani zapłacić. Tak stanowi umowa. Procedura wyszukania wykonawcy zastępczego już trwa, jeśli więc firmy wywożące śmieci nie uporają się ze swoimi obowiązkami do 25 września – mogą się liczyć z koniecznością zapłacenia za zastępczy wywóz śmieci.

GOAP, el

0 0 votes
Oceń artykuł
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze