UAM foto UAM

Poznań: Nie będzie postępowania dyscyplinarnego wobec doktora Borkowskiego za “pisowską zarazę”

Jak wyjaśniają władze UAM – takie postępowanie nie było potrzebne, bo wystarczyła rozmowa wyjaśniająca.

Przypomnijmy: doktor Maciej Borkowski, pracownik naukowy Instytutu Filologii Germańskiej UAM w swoich wpisach na Twitterze użył określeń „pisowska zaraza”, „rozwrzeszczane pińcsetplusy” (o dzieciach) i „dziadyga z Żoliborza” (o prezesie PiS).

Jak podaje Radio Poznań, uczelnia nie wszczęła postępowania wobec swojego pracownika Naukowego, ponieważ wystarczyła rozmowa. Decyzję o tym, co zrobić w sprawie wpisów, podjął rektor UAM. Zgodnie z ustawą rektor mógł skierować sprawę do rzecznika dyscyplinarnego z prośbą o wszczęcie postępowania wyjaśniającego – albo wskazać osobę do przeprowadzenia takiej rozmowy. Rektor wybrał tę drugą możliwość, a rozmowę przeprowadził prof. Tadeusz Wallas, prorektor do spraw kadry i finansów, czyli osoba uprawniona do prowadzenia tego rodzaju rozmów.

Zgodnie z tym, co powiedział prorektor, doktor Borkowski wyraził ubolewanie, że jego wpis został źle odebrany i zadeklarował, że nie będzie więcej udzielał się w mediach społecznościowych.Został też pouczony, by we wpisach nie używał słów, które są niegodne nauczyciela akademickiego.

Radio Poznań, el

8
Dodaj komentarz

avatar
najnowszy najstarszy oceniany
Merberos Knightmare
Gość
Merberos Knightmare

Skandal. Jak to jest, że za krytykę lgbt czyli lewicy bezbożnej zawiesza się pracowników naukowych, a za atakowanie innej gatunkowo lewicy, czyli lewicy nabożnej, a taką jest pis nic sie nie dzieje? Już nie mowie jak wykładowcy traktują studentów, gdy ci mają prawicowe przekonania, wolnorynkowe. Albo są chrześcijanami. Wtedy to Boże zmiłuj się.

Ewa Ma
Gość
Ewa Ma

To jest kłamstwo! Jak to jest, że pannica, która jest urzędniczką Ministerstwa grozi Tuskowi szubnienicą i przerzucona jest na inne stanowisko? Cytuję: “Powitanie dla Tuska? Kajdanki i szubienica – napisała na Facebooku urzędniczka resortu środowiska, a wcześniej radna PiS warszawskiej dzielnicy Wesoła.” Ten Pan nikomu nie groził! Ma swoje poglądy na temat partii rządzącej i ma prawo to wyartykułować, podobnie jak każdy Polak, Prezes Kaczyński lżył Polaków bez żadnego trybu: gorszy sort, element animalny, komuniści i złodzieje, mordy zdradzieckie, kanalie. Jakoś nikt się nie oburzał. Zachowajmy więc elementarną symetrię. Chyba, że już gorszy sort nie może nawet puścić bąka, a pisowiec może się zesrać w miejscu publicznym – patrz burdeltata Banaś!

Kuba Gorączkowski
Gość
Kuba Gorączkowski

No tak gdyby powiedział coś na po to by było postępowanie. Podwójne standardy .

Edward Szwec
Gość
Edward Szwec

Przykład dlaczego tak potrzebna jest reforma sądownictwa!

Pawel Stanislaw Filipiak
Gość
Pawel Stanislaw Filipiak

“Ucz się Jasiu…”

Krystyna Płowiec
Gość
Krystyna Płowiec

Bo to NASZ POZNAN JEST sprawiedliwy i madry, bez katolskiego oszolomstwa….

Kodiak
Gość
Kodiak

>wypowiedz się negatywnie o niewinnych dzieciach (“rozwrzeszczane pińcsetplusy”)
>”wpis został źle odebrany”

Ten skrót “dr” to chyba od “dureń”.

Ewa Ma
Gość
Ewa Ma

Durnie z kompleksami wyżywajom siem, jak ino mogom. (Uwielbiam frazę naczelnika).
Boli brak tytułu, czy wykształcenia w ogóle? Elity uwierają? Mamy nowe, rodem z burdelu Banasia.

Katabas Jędraszewski mówił o “tęczowej zarazie”, n’es pas? pakrakow.wyborcza.pl/krakow/7,44425,25319344,rmf-prokuratura-odmowila-wszczecia-sledztwa-ws-slow-abpa-marka.html .
Inkryminowany użył podobnych słów i miałby za to beknąć? Niby dlaczego? Nie przebił się z tym przekazem do ogółu, jak czarnosukienkowy pasibrzuch, o którym głośno było w całej Polsce, (a może to już Wolska?) .

Rozwrzeszczane bachory ostatnio namiętnie pałętające się na hulajnogach – ze zdalnym sterowaniem dawców ich życia – pod nogami przechodniów – to wypisz, wymaluj emanacja odmóżdżonego suwerena.