UAM foto UAM

Poznań: Nie będzie postępowania dyscyplinarnego wobec doktora Borkowskiego za “pisowską zarazę”

Jak wyjaśniają władze UAM – takie postępowanie nie było potrzebne, bo wystarczyła rozmowa wyjaśniająca.

Przypomnijmy: doktor Maciej Borkowski, pracownik naukowy Instytutu Filologii Germańskiej UAM w swoich wpisach na Twitterze użył określeń „pisowska zaraza”, „rozwrzeszczane pińcsetplusy” (o dzieciach) i „dziadyga z Żoliborza” (o prezesie PiS).

Jak podaje Radio Poznań, uczelnia nie wszczęła postępowania wobec swojego pracownika Naukowego, ponieważ wystarczyła rozmowa. Decyzję o tym, co zrobić w sprawie wpisów, podjął rektor UAM. Zgodnie z ustawą rektor mógł skierować sprawę do rzecznika dyscyplinarnego z prośbą o wszczęcie postępowania wyjaśniającego – albo wskazać osobę do przeprowadzenia takiej rozmowy. Rektor wybrał tę drugą możliwość, a rozmowę przeprowadził prof. Tadeusz Wallas, prorektor do spraw kadry i finansów, czyli osoba uprawniona do prowadzenia tego rodzaju rozmów.

Zgodnie z tym, co powiedział prorektor, doktor Borkowski wyraził ubolewanie, że jego wpis został źle odebrany i zadeklarował, że nie będzie więcej udzielał się w mediach społecznościowych.Został też pouczony, by we wpisach nie używał słów, które są niegodne nauczyciela akademickiego.

Radio Poznań, el

9
Dodaj komentarz

avatar
Merberos Knightmare
Merberos Knightmare

Skandal. Jak to jest, że za krytykę lgbt czyli lewicy bezbożnej zawiesza się pracowników naukowych, a za atakowanie innej gatunkowo lewicy, czyli lewicy nabożnej, a taką jest pis nic sie nie dzieje? Już nie mowie jak wykładowcy traktują studentów, gdy ci mają prawicowe przekonania, wolnorynkowe. Albo są chrześcijanami. Wtedy to Boże zmiłuj się.

Kuba Gorączkowski
Kuba Gorączkowski

No tak gdyby powiedział coś na po to by było postępowanie. Podwójne standardy .

Edward Szwec
Edward Szwec

Przykład dlaczego tak potrzebna jest reforma sądownictwa!

Pawel Stanislaw Filipiak
Pawel Stanislaw Filipiak

“Ucz się Jasiu…”

Krystyna Płowiec
Krystyna Płowiec

Bo to NASZ POZNAN JEST sprawiedliwy i madry, bez katolskiego oszolomstwa….