Betlejem Poznańskie

Poznań: Nasze Betlejem trzecie w Europie!

W tym roku co prawda się nie odbyło ze względu na pandemię, ale i tak Betlejem Poznańskie zostało wybrane trzecim najlepszym jarmarkiem bożonarodzeniowym w Europie!

Poznański jarmark został doceniony w konkursie na najlepsze jarmarki bożonarodzeniowe Europy – European Best Christmas Markets 2021, organizowanym przez European Best Destinations, jak poinformowała Poznańska Lokalna Organizacja Turystyczna. To specjalna strona powołana do promocji turystyki kulturowej na Starym Kontynencie – i jeden z najczęściej odwiedzanych serwisów tego typu.

Dzięki 9092 głosom internautów z całego świata Poznań znalazł się na wysokiej trzeciej pozycji, za Bazyleą i Budapesztem, a przed Wiedniem, Brukselą i kilkunastoma innymi miastami.

Organizatorzy konkursu i głosujący internauci szczególnie docenili w Betlejem Poznańskim przede wszystkim to, że zajmuje dwa miejsca: Stary Rynek i plac Wolności, tworząc świąteczną atmosferę w całym centrum. Nie brakuje na nim żadnego z niezbędnych świątecznych elementów: są iluminacje, kramy z rękodziełem, gorące wino i czekolada oraz inne zimowe przysmaki. Są też karuzele dla najmłodszych, słynny już diabelski młyn, z którego można podziwiać panoramę miasta, no i oczywiście organizowany od kilkunastu lat Międzynarodowy Festiwal Rzeźby Lodowej.

Trzeba przy tym dodać, że jarmark zadebiutował w konkursie dwa lata temu i był to bardzo udany debiut – bo zajął wówczas szóste miejsce. Chyba warto już teraz pomyśleć o wizycie w Poznaniu w 2021 roku…

PLOT

0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze