Poznań: Na Wildzie przybyło zieleni. We wrześniu mają wrócić tramwaje

Wierzbięcice fot. PIM

Na ulicy właśnie kończy się remont: trwa układanie zielonego torowiska, po którym już we wrześniu mają pojechać tramwaje. W tym samym miesiącu mają być też dostępne jezdnie i chodniki.

Jak informuje spółka Poznańskie Inwestycje Miejskiej, jedynym wyjątkiem jest tu odcinek ulicy między Spychalskiego a 28 Czerwca 1956 r., ponieważ tam na jezdni w stronę centrum trzeba było przebudować kanał telekomunikacyjny i te prace jeszcze trwają.

Po zakończeniu prac na Wierzbięcicach rozpoczną się prace przy węźle rozjazdowym u zbiegu ulic Górna Wilda, Wierzbięcice i 28 Czerwca 1956 roku. Prowadzone będą prace także na ul. 28 Czerwca 1956 roku, ale one na szczęście nie będą wymagały wyłączenia ruchu tramwajowego. Dopiero po zakończeniu przebudowy węzła ruch tramwajów na tej ulicy zostanie wyłączony i rozpoczną się pozostałe prace przy jej przebudowie do skrzyżowania z ulicami Kilińskiego i Krzyżową. Koniec wszystkich robót zaplanowano na wiosnę 2022 roku.

Remont Wierzbięcic i zmiany w organizacji ruchu, które tam są wprowadzane, mają poprawić płynność ruchu tramwajowego w tym rejonie. Dzięki wydzieleniu torowiska tramwaje nie będą już blokowane przez samochody, a dzięki trawie na torowisku będzie też ono generowało znacznie mniej hałasu niż przed przebudową.

Pasażerowie będą mieli do dyspozycji przystanki wiedeńskie przy ul. św. Czesława, których wcześniej nie było, i zintegrowany węzeł przesiadkowy przy rynku Wildeckim. Kierowcy zyskają nową nawierzchnię jezdni, piesi – nowe chodniki, a rowerzyści będą mieć do dyspozycji drogi rowerowe, których tu wcześniej nie było.

Podziel się:

Ostatnio dodane: