Poznań na tydzień 27-30 maja. Co robić w tygodniu w Poznaniu?

Biennale Sztuki dla Dziecka i Dni Rodziny dla całych rodzin i świetne koncerty jazzowe dla tych nieco starszych poznaniaków. Zobaczcie, na co warto się wybrać w tym tygodniu!
22. Biennale Sztuki dla Dziecka 27 maja @ 10:00 – 2 czerwca @ 18:00 Kino Pałacowe, Centrum Kultury ZAMEK ul. Św. Marcin 80/82

22. Biennale Sztuki dla Dziecka zaprasza na Hity Ale Kino! 2018 (Łowcy Czarownic), produkcje z gwiazdorską obsadą (Isabella Rossellini w ZigZag Kid), z psami i pingwinami (Szajbus i pingwiny) czy zestawy najlepszych krótkich metraży.  Więcej informacji znajdziecie tutaj.

She loves Beatles – recital dyplomowy Anny Kamińskiej 27 maja @ 17:30 – 18:00 Akademia Muzyczna im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu, ul. Święty Marcin 87

Ten recital dyplomowy stanowi zakończenie jednego z najważniejszych muzycznych rozdziałów w życiu – studiów licencjackich na specjalności wokalistyka jazzowa. Anny Kamińskiej będzie można posłuchać w Sali Prezydenckiej AM, a głównym punktem programu będą utwory słynnej „czwórki” z Liverpoolu.  Więcej informacji znajdziecie tutaj.

PeWuKa. Znaczenie dla Polski, Wielkopolski i Poznania 27 maja @ 18:00 – 20:00 Biblioteka Uniwersytecka w Poznaniu, ul. Franciszka Ratajczaka 38/40

Przed dziewięćdziesięciu laty Poznań stał się stolicą polskiej gospodarki i wizytówką tego wszystkiego, czego udało się dokonać Polsce przez pierwszych dziesięć lat niepodległości. To właśnie w naszym mieście odbyła się w dniach od 16 maja do 30 września 1929 r. Powszechna Wystawa Krajowa. Zwiedziło ją w tym czasie cztery i pół miliona osób, w tym około dwustu tysięcy gości zagranicznych.  Więcej informacji znajdziecie tutaj.

10. LGBT Film Festival – Poznań 27 maja @ 18:30 – 22:30 Kino Pałacowe, Centrum Kultury ZAMEK ul. Św. Marcin 80/82

To jubileuszowa edycja LGBT Film Festival, jednego z ważniejszych wydarzeń na kulturalnej mapie Polski. Odbywa się co roku i jest największym świętem kina LGBT (lesbian, gay, bisexual, transgender) w kraju.
Program oraz więcej informacji znajdziecie tutaj.

XII Majówka Podatkowa: Dlaczego warto inwestować? 28 maja @ 16:00 – 17:30 Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu, al. Niepodległości 10

Studenckie Koło Naukowe TAX zaprasza na wykład otwarty „Dlaczego warto inwestować, nie tylko w nowe technologie. O podatkowych instrumentach wsparcia przedsiębiorców.”, który poprowadzi Tomasz Jakubiak vel Wojtczak – radca prawny, menadżer w SWGK. Wykład odbędzie się 28 maja o godzinie 16.00 w sali 407A, a więcej informacji znajdziecie tutaj.

Psychologia i co dalej? #2 28 maja @ 17:00 – 19:00 SWPS Uniwersytet Humanistycznospołeczny – Wydział Zamiejscowy w Poznaniu, Kutrzeby 10

Koło Naukowe Psychologii Biznesu serdecznie zaprasza wszystkich studentów psychologii już na drugie spotkanie z psychologami praktykami! Tym razem porozmawiamy o tajnikach pracy w obszarze psychologii dziecka i młodzieży. Porozmawiamy z dr Anną Kubiak oraz Mateuszem Wilińskim. Podzielą się z nami doświadczeniem pracy w tym obszarze i odpowiedzą na nasze pytania.
Więcej informacji znajdziecie tutaj.

SabroSon, Iż, Michał Obrębski i Przemysław Sledziuha Śledź 28 maja @ 20:00 – 23:00 Blue Note Poznań, ul. Kościuszki 79

SabroSon – to żywiołowa muzyka latynoska ze słonecznych plaż Veracruz, najbardziej rytmicznego miejsca Meksyku. Miejsca, gdzie afrykańscy niewolnicy zamienili bębny na gitary, a folklor z Czarnego Lądu połączył się ze śpiewem andaluzyjskich cyganów i tańcami rytualnymi Azteków. Owoc tego melanżu kulturowego nosi nazwę Son Jarocho, a najgorętsza fiesta, podczas której kultywuje się taniec, śpiew i wspólną grę, to fandango.
Więcej informacji tutaj.

Promocja Kroniki Miasta Poznania “Uniwersytetowi na stulecie” 29 maja @ 17:00 – 19:00 Poznańskie Towarzystwo Przyjaciół Nauk, Seweryna Mielżyńskiego 27

Wydawnictwo Miejskie Posnania i Kolegium Redakcyjne KMP serdecznie zapraszają na promocję kolejnego tomu Kroniki Miasta Poznania (1/2019) „Uniwersytetowi na stulecie”. Wstęp wolny. Na gości czekają egzemplarze w cenie promocyjnej. Więcej informacji tutaj.

Cały Poznań Ukulele – start w Meskalinie 29 maja @ 18:00 – 22:00 Meskalina, Stary Rynek 6

Tuż przed właściwym festiwalem, który ogarnie nasze miasto w weekend, ukulele zabrzmi w miejscu, którego przedstawiać nie trzeba – muzyczne serce Poznania będzie gościć Dead Mans Uke! Tych dwóch niezwykłych gentlemanów wprowadzi Was około godz. 20:00 w rozrywkowy świat Ukulele z wielkim przytupem…
Więcej informacji tutaj.

Wystawa fotograficzna “Łazarz oczami mieszkańców” 29 maja @ 18:00 – 21:00 Klub Krąg, Romana Dmowskiego 37

Wystawa składa się ze zdjęć nadesłanych przez mieszkańców tej dzielnicy, którzy chcieli podzielić się swoimi łazarskimi impresjami. Odbędzie się w ramach 30. Dni Łazarza. Szczegółowe informacje o niej i innych atrakcjach Dni Łazarza znajdziecie tutaj.

Małgorzata Szczwany Trio 29 maja @ 20:00 – 23:00 Blue Note Poznań, ul. Kościuszki 79

Szczwany trio to zespół stworzony przez Małgorzatę Szczwany niedługo po nagraniu solowej płyty „Västerås” przearanżowanej wówczas z materiału solowego na zespołowy. Najwyraźniejszą inspiracją bez wątpliwości było szwedzkie trio Esbjorna Svenssona, którego przesterowany rockowy kontrabas, mocne uderzenie perkusji, a przy tym melodyjne granie fortepianu wywarło ogromny wpływ na twórczość M. Szczwany. Więcej informacji znajdziecie tutaj.

Paradise Drum Session #18 29 maja @ 21:00 – 30 maja @ 01:00 Schron, Kościuszki 68

Niesamowita okazja do wyzwolenia wewnętrznej energii przy akompaniamencie pulsującego rytmu bębnów. Zapraszamy każdego, kto chciałby spróbować swoich sił na żywo, wspólnie, bez prób, prosto z serca, w duchu niepowtarzalnego jam session. Paradise Drum Session to wydarzenie, na którym spotkają się amatorzy i zaawansowani, muzycy, tancerze, artyści i widownia. Więcej informacji tutaj.

Tatehata Akira, Japanese characteristics in contemporary art 30 maja @ 17:00 – 18:30 Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu, Al. Marcinkowskiego 29

Zapraszamy serdecznie na wykład otwarty Rektora Uniwersytetu Artystycznego TAMA w Tokio i dyrektora Kyoto Art Center w ramach Celebration | polsko-japońska wystawa sztuki współczesnej w 100-lecie relacji dyplomatycznych między Polską i Japonią. Więcej informacji tutaj.

Future Living. Duńskie miasta przyszłości 30 maja @ 17:30 – 19:00 Przystań Sztuki, Roosevelta 22

W rankingach jakości i zadowolenia z życia duńskie miasta zawsze zajmują najwyższe lokaty. Modelowe eko-budynki, osiedla wielofunkcyjne, przyjazne i bezpieczne ulice dla wszystkich użytkowników można oglądać nie tylko w stolicy, ale w całym kraju. Na wernisażu będzie obecna kuratorka wystawy Carina Serritzlew. Program: 17.30 – oprowadzanie kuratorskie po wystawie – Carina Serritzlew, hol biurowca Bałtyk. 18.00 – otwarcie wystawy przez kuratorkę, hol biurowca Bałtyk. Więcej informacji tutaj.

William Fitzsimmons: 30.05.2019 Poznań, Meskalina 30 maja @ 18:00 – 21:00 Meskalina, Stary Rynek 6

William Fitzsimmons to amerykański muzyk wykonujący muzykę indie folk. Często bywa porównywany do Sufjana Stevensa czy Elliotta Smitha. Jego ostatnia płyta to wydana we wrześniu ubiegłego roku „Mission Bell”, w której muzyk opowiada o złamanym sercu po rozstaniu ze swoją żoną. Album zawiera piosenki o zdradzie, ale także o pojednaniu i przebaczeniu. Więcej informacji tutaj.

Po – Dzielamy Zero Waste #2 | Empik Plac Wolności 30 maja @ 18:00 – 20:00 empik, Ratajczaka 44

PO – DZIELAMY Zero Waste #2. Warsztaty Kaliny Olejniczak. Kuchnia bez marnowania. W Polsce marnuje się 9 tys. ton żywności rocznie. Porozmawiamy o tym problemie, o jego przyczynach (mentalnych, kulturowych i prawnych), o skutkach dla planety i naszych kieszeni. Ugotujemy wspólnie potrawy przyrządzone z produktów zdobytych na poznańskich rynkach przez freegan. Więcej informacji tutaj.

Jam Sessions w KontenerArt 30 maja @ 19:00 – 23:45 KontenerART, Ewangelicka

Zapraszamy Was na tegoroczną edycję Jamów nad Wartą w KontenerArt. Będziemy się ze sobą zgrywać w czwartki wieczorami od godziny 19:00. Przynoście ze sobą instrumenty, narzędzia twórcze i dobre nastawienie. Nasze jam session to nie tylko muzyka, ale i liczne inicjatywy, takie jak improwizacja taneczna i ekspresyjne działania plastyczne. Zachęcamy, by takie inicjatywy urzeczywistniać. Więcej informacji tutaj.

Michaś / Piotr Nerlewski / 30 i 31 V / 19:00/ Premiera 30 maja @ 19:00 – 21:00 Scena Robocza – Centrum Rezydencji Teatralnej, Grunwaldzka 22

„Michaś” to spektakl o prof. Michale Głowińskim, wybitnym polskim filologu, historyku i teoretyku literatury, badaczu języka i wieloletnim pracowniku naukowym Instytutu Badań Literackich Polskiej Akademii Nauk, którego burzliwa historia XX wieku doświadczała szczególnie boleśnie, a XXI wiek doświadcza do dzisiaj. Bezpłatne zaproszenia do odebrania w Centrum Informacji Kulturalnej (ul. Ratajczaka 44). Więcej informacji tutaj.

Jazz Legends: Henderson / Lightsey / Popek / Brown / Betsch 30 maja @ 20:00 – 23:00 Blue Note Poznań, ul. Kościuszki 79

Koncepcja zespołu oparta jest na brzmieniu oraz indywidualności każdego z muzyków, stąd pieczołowity ich dobór. Kolorystykę tworzy specyficzna, wspólna barwa dwóch instrumentów: flet altowy – trabka, flugelhorn a całość podkreślają najwybitniejsi światowi muzycy. Więcej informacji tutaj.

Korelacje / wystawa studencka 30 maja @ 20:00 – 6 czerwca @ 18:00 Stara Rzeźnia Poznań

Najważniejszym założeniem wystawy Korelacje jest wspólne skonfrontowanie z sobą prac studentów różnych kierunków oraz przestrzeni Starej Rzeźni. Chęć zaprezentowania i wspólnego spotkania była pierwszym i pozostała najważniejszym aspektem wystawy. Wystawa nie jest projektem kuratorskim odpowiadającym na wspólne hasło, a demokratycznym spotkaniem indywidualnych postaw i próbą wspólnego skonfrontowania wyników własnej pracy wobec zastanej przestrzeni oraz innych prac. Więcej informacji tutaj.

Jazzowe Czwartki w Dram Barze 30 maja @ 21:00 – 31 maja @ 00:00 Dram Whisky Explorers Bar, Stary Rynek 92

Kinga Skrzypińska i Krzysztof Kuśmierek zagrają standardy z repertuaru Dextera Gordona. Opowiedzą także, jak wyglądała jego muzyczna i aktorska droga, wspomną, za jaki film dostał nominację do Oscara oraz z charakterystycznym dla niego Laying Backiem i humorem przybliżą, skąd wziął się jego przydomek „Sophisticated… Więcej informacji tutaj.

Wszystkie imprezy, które odbywają się w nadchodzących dniach można znaleźć tutaj.

mat. pras. / el

Podziel się: