Garbary donice fot. ZDM

Poznań: Na Garbarach będą utrudnienia w ruchu. Z powodu drzew

Na ulicy przybywa kolejnych donic, w których posadzona będzie zieleń. Kolejne zostaną ustawione na ul. Garbary 13 czerwca – kierowcy muszą się liczyć ze zmianami w ruchu tego dnia.

Tym razem donice będą ustawiane na odcinku od ulicy Woźnej do placu Bernardyńskiego, tylko po wschodniej stronie ulicy. Dlatego na poszczególnych odcinkach w sobotę (13 czerwca) obowiązywać będzie zakaz zatrzymywania się i parkowania. Odpowiednie znaki drogowe już o tym informują. Dodatkowo kierowcy będą mieli do dyspozycji tylko jeden pas ruchu w rejonie prowadzonych prac.

Również w sobotę firma ogrodnicza posadzi pierwsze rośliny w donicach ustawionych w rejonie ulicy Wielkiej. Nasadzenia nie będą się jednak wiązały z utrudnieniami w poruszaniu się.

Kierowcy są proszeni o przeparkowanie samochodów. Umożliwi to sprawniejsze ustawianie donic i szybszy powrót do normalnej organizacji ruchu. W przypadku pozostawienia aut w sobotę, 13 czerwca, miejscach do tego nieprzeznaczonych, mogą one zostać odholowane.

Ostatnia partia donic zostanie ustawiona w przyszłą sobotę (20 czerwca), a rośliny będą posadzone kilka dni później. Łącznie na ulicy zostanie ustawionych 30 donic. Na 21 czerwca planowane jest uruchomienie buspasa na ul. Garbary.

ZDM, el

0 0 votes
Oceń artykuł
guest
2 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze