Poznań: Muzyka, spacer i Główna. Niezwykła muzyczna wędrówka po fyrtlu (ZDJĘCIA)

Muzyczny spacer na Głównej fot. Sławek Wąchała

Wędrówka po mało znanych, niedostępnych miejscach na fyrtlu, poznawanie ludzi, którzy je tworzą – a wszystko to w rytm muzyki na żywo granej na fyrtlach przez artystów. Fyrtel Główna zaprosił uczestników na prawdziwie czarodziejski spacer, bo i miejsce, i repertuar to były niespodzianki.

Spacer muzyczny, którego mogliśmy doświadczyć w miniony weekend, odbył się w przestrzeni Fyrtel Główna. Spacer nieśpieszny, niedaleki, pozwalający uczestniczyć w tych wydarzeniach wszystkim, w tym osobom z niepełnosprawnościami, rodzinom z małymi dziećmi. Inicjatywa wymyślona i zrealizowana przez Gosię Marciniak i społeczność osiedla Główna.

Pięć miejsc schowanych za murami oddzielającymi je od ruchliwej ulicy wypełniła muzyka i śpiew. Kasia Osterczy Music, Malwina Galara, Marcin Baranowski, Krzysztof Grzegorzyca, Kuba Marciniak i Gosia Marciniak wypełnili pięknie te przestrzenie dźwiękami.

W jednym z podwórzy mieszkańcy dodatkowo i niespodziewanie ugościli wszystkich przybyłych ciastami, napojami, wzmacniając tym bardziej tę niezwykłą atmosferę panującą w czasie spaceru. A wszystko zakończyła kolacja sąsiedzka w ogrodzie kościoła przy ul. Mariackiej.

Kultura wymyka się z sal teatralnych, widowiskowych, z typowych przybytków kultury. Ciekawe inicjatywy spotykają się z dużym zainteresowaniem, szkoda, że stopień rozpropagowania takich wydarzeń nie jest zbyt wielki – z drugiej strony daje to możliwość lepszego przeżywania tej sztuki, dużo lepszą niż w tłumie.
A przestrzenie nieoczywiste, schowane przed okiem niejednego przechodnia są doskonałą miejscówką dla takich spotkań.

Podziel się: