kamienica Szamarzewskiego 21 fot. ZKZL

Poznań: Można się zapisywać na mieszkania!

Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalowych od ubiegłego roku remontuje kamienice przy ulicy Szamarzewskiego 21. Od dziś chętni na zamieszkanie w gruntownie odnowionym budynku mogą składać wnioski. Mają na to czas do 31 maja.

Remont, a właściwie gruntowna przebudowa kamienicy rozpoczęła się w ostatnim kwartale 2021 roku.
– Tak jak ma to miejsce przy każdej kompleksowej modernizacji zakres prac jest bardzo szeroki – wyjaśnia Łukasz Kubiak, rzecznik prasowy ZKZL. – Remont przejdą zarówno lokale mieszkalne jak i części wspólne budynków frontowego i oficyn. Prace obejmą naprawę dachu i jego docieplenie. Istotnym elementem będzie remont elewacji frontowej budynku wraz z elementami dekoracyjnymi kamienicy. Wszystkie działania są tutaj wykonywane zgodnie z zaleceniami Miejskiego Konserwatora Zabytków. W trakcie remontu zostanie wymieniona stolarka okienna zewnętrzna z zachowaniem podziałów i detali historycznych. Mieszkańcy z pewnością będą zadowoleni z remontu balkonów i klatki schodowej.

Wymienione zostaną też instalacje elektryczna, teletechniczna i wodno-kanalizacyjna, a w ramach walki ze smogiem znikną piece kaflowe i cały budynek zostanie przyłączony do miejskiej sieci ciepłowniczej.

– Po remoncie w kamienicy dostępnych będzie 36 lokali jedno- i dwupokojowych – mówi Łukasz Kubiak. – Powierzchnia mieszkań będzie wahać się od 25 do 73 metrów kwadratowych. Od dzisiaj można zgłaszać swoje zainteresowanie uzyskaniem lokalu w kamienicy przy ul. Szamarzewskiego. Oferta przeznaczona jest wyłącznie dla obecnych mieszkańców zasobu komunalnego, którzy posiadają tytuł prawny do zajmowanego lokalu i nie mają zaległości czynszowych.

Zgłoszenia można składać poprzez stronę internetową ZKZL, gdzie w zakładce „Szamarzewskiego” znajduje się odpowiedni formularz. Jeśli ktoś nie ma dostępu do internetu, może złożyć wniosek w formie papierowej w dowolnym biurze obsługi klienta ZKZL. Chętni mają czas do 31 maja.

Pracownicy ZKZL będą sukcesywnie kontaktować się telefonicznie z osobami, które złożyły wnioski, a o czasie kontaktu telefonicznego będzie decydować kolejność zgłoszeń.