Poznań: Motorniczy usłyszał zarzuty w sprawie wypadku na Starołęce

zderzenie tramwajów, rondo Starołęka fot. UMP

Nie obserwował należycie pola jazdy i w związku z tym nie hamował. Takie zarzuty usłyszał Ryszard K., który kierował tramwajem linii nr 12 podczas wypadku na Starołęce, gdy zderzyły się dwa tramwaje.

Przypomnijmy, że chodzi o wypadek z 5 sierpnia tego roku, gdy na przystanku na rondzie Starołęka tramwaj nr 12 wjechał w tramwaj nr 7. Ponieważ oba tramwaje były sprawne, jak stwierdzili biegli, prokuratura po kilku miesiącach śledztwa uznała, że winę za wypadek ponowi motorniczy tramwaju nr 12 i postawiła mu zarzuty.

Ryszard K. usłyszał zarzut nieumyślnego spowodowania katastrofy w ruchu lądowym. Według biegłych mężczyzna nie obserwować dość uważnie pola jazdy, dlatego nie użył hamulca zbliżając się do stojącego przed nim tramwaju nr 7. Grozi mu za to kara do 5 lat więzienia.

Sam motorniczy nie przyznaje się do winy, twierdzi jednak, że samego wypadku nie pamięta. Czy ma to związek z kłopotami zdrowotnymi mężczyzny? Prokuratura będzie to jeszcze weryfikować.

Źródło: Radio Poznań


Warning: Undefined variable $style in /home/klient.dhosting.pl/siergiejpoz/tenpoznan.pl/public_html/wp-content/plugins/ad-inserter-pro/class.php on line 4978