Poznań: Mood for Wood, czyli niezwykła ławka w Ogrodzie Dendrologicznym

Kto jeszcze nigdy nie odwiedził Ogrodu Dendrologicznego Uniwersytetu Przyrodniczego na Golęcinie, powinien się tam wybrać jak najszybciej. Miejsce jest piękne, ciekawe, a od niedawna można tam tez odpocząć na naprawdę niezwykłej ławce…

Jeśli poszukujemy ostoi przed zgiełkiem i leśnej aury w środku miasta – ogród jest idealnym miejscem. To swoista enklawa ciszy i spokoju, choć akurat w lipcu tego spokoju było trochę mniej, bo odbywały się tam międzynarodowe warsztaty Mood for Wood skierowane do studentów kierunków projektowych zainteresowanych faktyczną realizacją projektów. Od 19 do 29 lipca odbywała się piąta jubileuszowa edycja projektu w której uczestniczyli studenci z Polski, Czech, Węgier i Słowacji. Jednym z efektów ich pracy jest siedzisko w Ogrodzie Dendrologicznym Wydziału Leśnego UPP.

Reklama

Warsztaty polegają na tym, że podczas nich studenci przy pomocy uznanych architektów i projektantów z całego świata oraz doświadczonych stolarzy projektują – a także samodzielnie wykonują – meble miejskie dla wybranych lokalizacji w Poznaniu. W tym roku jedna z takich drewnianych konstrukcji powstała w Ogrodzie Dendrologicznym Wydziału Leśnego UPP. Ławka, a właściwie całe siedzisko, mające służyć osobom odwiedzającym ogród jako miejsce do wypoczynku i kontemplacji przyrody, zostało zaprojektowane oraz własnoręcznie wykonane przez studentów z Polski, Czech, Słowacji i Węgier pod okiem poznańskich projektantów Jana Ankiersztajna i Aleksandra Nowaka.

Reklama

Organizatorami warsztatów był SARP Poznań oraz Kolektyw 1a.

Uniwersytet Przyrodniczy, el, Fot. Mood for Wood

Reklama
Podziel się!

Dodaj komentarz

avatar