MW Dzień Kobiet 2

Poznań: Młodzież Wszechpolska wręczała kwiaty. Z okazji Dnia Kobiet

To coroczna akcja Młodzieży Wszechpolskiej „W imieniu Dam”, która odbywa się w całej Polsce. W tym roku jej hasłem jest “Tylko czyste serce jest zdolne do prawdziwej miłości”.

– Święto jest dla nas okazją podkreślenia, jak ważna jest kobiecość – wyjaśnia Dorota Jacieczko z Młodzieży Wszechpolskiej. – Ale chodzi o prawdziwą kobiecość, którą trzeba odkrywać, do której trzeba dojrzeć, która wiąże się z odpowiedzialnością i wiernością zasadom. Nie tę powierzchowną kobiecość, manifestująca się pięknym strojem.

Źródłem prawdziwej kobiecości jest, zdaniem członkiń Młodzieży Wszechpolskiej, właśnie czyste serce. Ono pozwala na dostrzeganie tego,co ważne, na rozwój wewnętrzny.
– Bo teraz mamy do czynienia z takim poplątaniem pojęć czym jest męskość i czym kobiecość – mówi Dorota Jacieczko. – Przez równouprawnienie kobiety chcą być bardziej męskie niż mężczyźni, a przecież każda płeć ma swoje zadanie do spełnienia, uzupełniają się nawzajem. I chcę bardzo wyraźnie podkreślić: środowiska feministyczne nie mówią w imieniu wszystkich kobiet.

Akcja “W imieniu Dam” ma więc jeszcze jeden cel: skłonienie ludzi do zastanowienia się, czym jest męskość, a czym kobiecość. Bo nie tylko z tą głęboką wewnętrzną kobiecością jest problem. Z męskością również.
– Wiele młodych kobiet narzeka, że ma problemy ze znalezieniem mężczyzny, który się nimi zaopiekuje i zapewni bezpieczeństwo – zauważają członkinie Młodzieży Wszechpolskiej. – Który będzie odpowiedzialny.

Lilia Łada

0 0 votes
Oceń artykuł
guest
5 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze