Tygrys fot. Zoo Poznań

Poznań: Milion złotych na ratowanie tygrysów już jest!

Pieniądze napływają cały czas, ale chyba nikt nie spodziewał się, że tak szybko na koncie znajdzie się okrągły milion – a właśnie tyle pieniędzy znalazło się na koncie poznańskiego wczoraj ogrodu około 14.00.

Każdy kolejny i coraz wyższy wynik był witany okrzykami radości. Jeszcze wczoraj pracownicy zoo z dyrektor Ewą Zgrabczyńską na czele wzdychali, że chcieliby znaleźć jakiegoś milionera, który dałby 6 milionów złotych na budowę azylu dla tygrysów.  A teraz pierwszy milion jest już na koncie ogrodu. I wpłaty ciągle napływają.
– Dostaliśmy pieniądze z całego kraju, ale także z Kanady i Arabii Saudyjskiej – wylicza dyrektor Zgrabczyńska.

I są to wpłaty naprawdę wzruszające: jeden pan z Wrocławia zebrał i przesłał 15 tysięcy złotych, WWF przekazało aż 200 tysięcy, a Tiger – 20 tysięcy, tak samo jak wrocławskie zoo. Pomoże także Jurek Owsiak, którego również poruszyła historia tygrysów. A to tylko kilka darów z długiej, liczącej ponad 190 stron listy darczyńców. Księgowość urzędu miasta – zoo jest bowiem miejską jednostką budżetową – ma pełne ręce roboty…

Już wiadomo, że pieniędzy będzie na pewno więcej, bo liczenie wciąż trwa.
Wszystkie pieniądze dla tygrysów są przekazywane na konto “Cisna i Przyjaciele”. Pracownikom zoo marzy się budowa prawdziwego azylu dla tygrysów, gdzie zwierzęta mogłyby w komfortowych warunkach dochodzić do siebie. Dyrektor Zgrabczyńska nie ma złudzeń – takich transportów jak ten na granicy z Białorusią będzie coraz więcej, skoro coraz więcej europejskich cyrków rezygnuje z programu ze zwierzętami.

Jednak czy byłoby to możliwe z darowizn – na ten temat muszą się najpierw wypowiedzieć prawnicy. Na razie pieniądze będą wydawane na leczenie tygrysów, karmę dla nich i sprzęt do obsługi zwierząt, a później na transport. Tygrysy na stałe pojadą bowiem do specjalnego ośrodka w Hiszpanii.

Wpłat można dokonywać na konto: 98 1020 4027 0000 1602 1441 7713 z dopiskiem Cisna i jej Przyjaciele.

Zoo, el

7
Dodaj komentarz

avatar
najnowszy najstarszy oceniany
ryba12x
Gość
ryba12x

Dlaczego do Hiszpanii

Maria Kistowska
Gość
Maria Kistowska

👍👍✌✌🥰

Maria Stasikowska
Gość
Maria Stasikowska

Brawo brawo

Lukka Pok Priv
Gość
Lukka Pok Priv

Oby naprawde zostaly na to przeznaczone.

Gonia Jaszyk
Gość
Gonia Jaszyk

na pewno będą za duży rozgłos ale to miłośnicy zwierząt oni nie przywłaszczają kasy

Lukka Pok Priv
Gość
Lukka Pok Priv

Kto zar@dza tymi pieniedzmi poprosze o nazwe funduszu.organizacji non profit itd no i jakies konkretne nazwisko biale czy czarne ale nazewisko

Miroslaw Chytry
Gość
Miroslaw Chytry

Pyrus da ale musza tu
zostac Merida zostanie?
dwa tygodnie bejmy beda.