Policja fot. Sławek Wąchała

Poznań: Mężczyzna użył gazu pieprzowego wobec psa. Grozi mu do trzech lat więzienia

Na poznańskim Piątkowie mężczyzna zaatakował gazem pieprzowym przypiętego przed sklepem psa. Obecnie jest już w rękach policji.

Wszystko zaczęło się od wpisu na facebooku właściciela czworonoga, który opisał zdarzenie oraz opublikował nagranie z zajścia. Widać na nim mężczyznę, który najpierw zachowuje się jakby miał wejść do sklepu. Następnie rozgląda się czy nikt go nie widzi, a na końcu nagrania podchodzi do przypiętego przed sklepem psa i strzela do niego gazem pieprzowym. Ze względu na drastyczność nagrania nie publikujemy go.

Właściciel psa zaraz po wyjściu ze sklepu zorientował się, że z jego czworonogiem coś jest nie tak. Zwierzę mrugało intensywnie oczami i się oblizywało. Właściciel psa natychmiast ruszył za mężczyzną, którego podejrzewał o zaatakowanie jego zwierzęcia. Ten jednak zaczął uciekać i po pościgu udało mu się zbiec.

Policja miała już jednak wizerunek sprawcy i szybko go zatrzymała. Usłyszał on zarzut znęcania się nad zwierzęciem do którego też się przyznał. Sprawa trafi do sądu. Mężczyźnie, który zaatakował psa grozi do trzech lat więzienia.

0 0 votes
Oceń artykuł
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze