Poznań: Liceum przechodzi w całości na zdalne nauczanie!

Izolacja kilku klas po stwierdzeniu zakażenia koronawirusem nie pomogła, bo zakażenie potwierdzono teraz także u nauczycieli. Liceum św. Marii Magdaleny przechodzi w całości na zdalne nauczanie.

Informacja o tym ukazała się na FB szkoły w niedzielny wieczór. Decyzję, po stwierdzeniu zakażeń u nauczycieli wychowania fizycznego w szkole podjął dyrektor Jerzy Sokół po konsultacji z sanepidem i Wydziałem Oświaty UMP.

Na profilu społecznościowym szkoły opublikował też oświadczenie, w którym poinformował uczniów, rodziców i pracowników szkoły o podjętych decyzjach:
“1. Od jutra, tj. od 12 października 2020 r. (poniedziałek) do 16 października 2020 r. (piątek) uczniowie wszystkich klas oraz nauczyciele przechodzą na nauczanie zdalne. Uczniowie klas: 1A, 1D, 3A, 3B i 3G będą mieli nauczanie zdalne przedłużone jeszcze do poniedziałku, 19 X 2020 r. (włącznie).

2. Dodatkowo, uczennice klas: 1A, 1D, 2 pA, 2 pF, 2 gF, 3A, 3B i 3G, które w dniach od 5 do 9 X 2020 r. uczestniczyły w lekcjach WF, decyzją PPIS na czas ustanowionego nauczania zdalnego mają dodatkowo nałożoną kwarantannę, która obejmuje również członków ich rodzin.

3. Kwarantanna – do 19 X 2020 r. (włącznie) dotyczy też wszystkich nauczycieli WF w Liceum św. Marii Magdaleny w Poznaniu.

4. Wszyscy pozostali – uczennice i uczniowie oraz nauczyciele LO św. Marii Magdaleny mają ustanowiony nadzór epidemiczny.

5. Wszystkich wychowawców klas proszę o niezwłoczne przekazanie powyższego komunikatu „swoim” uczniom i ich rodzicom.

O zaistniałych wydarzeniach poinformowano również organ prowadzący czyli Wydział Oświaty Urzędu Miasta Poznania oraz Kuratorium Oświaty w Poznaniu”.

Pierwszy przypadek zakażenia koronawirusem potwierdzono w szkole 23 września i wówczas kwarantanną objęto klasę zakażonej uczennicy. Pozostali uczniowie i nauczyciele byli objęci tylko nadzorem epidemiologicznym.

el

 

0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze