97. Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce fot. UMP

Poznań: Lekkoatletyczne mistrzostwa Polski rozpoczną się 24 czerwca

Stolica Wielkopolski będzie gospodarzem 97. Mistrzostw Polski w Lekkiej Atletyce. Właśnie podano dokładny termin imprezy – odbędzie się w dniach 24-26 czerwca.

Najlepsze polskie lekkoatletki i lekkoatleci będą rywalizować na niedawno ukończonym stadionie na Golęcinie. Podczas mityngu lekkoatletycznego odbywającego się we wrześniu ubiegłego roku właśnie na tym obiekcie Polski Związek Lekkiej Atletyki ogłosił, że to Poznań będzie gospodarzem 97. Mistrzostw Polski w Lekkiej Atletyce

– To fantastyczna wiadomość dla wszystkich poznańskich kibiców lekkiej atletyki. Przez ostatnie dwa lata Miasto Poznań bardzo mocno inwestowało w kompleks lekkoatletyczny na Golęcinie. Zmodernizowaliśmy stadion, zbudowaliśmy nowe boisko rozgrzewkowe. Cieszę się, że PZLA docenił nasze wysiłki i powierzył nam organizację Mistrzostw Polski – mówi wówczas Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania.

Będzie to pierwsza impreza tej rangi w Poznaniu od 2007 roku. Działa już jej strona internetowa, gdzie będzie można znaleźć najświeższe informacje dotyczące mistrzostw, listę zawodników oraz program. Sprzedaż biletów rozpocznie się w maju 2021 r.

UMP

0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze