Poznań: Lekarze chcą ukarania antyszczepionkowców protestujących przed szpitalem na Polnej

Polna szpital fot. K. Adamska
Prezydium Okręgowej Rady Lekarskiej WIL apeluje o zapewnienie bezpieczeństwa pracownikom ochrony zdrowia pracującym przy szczepieniach i o ukaranie osób, które protestowały podczas pikniku laktacyjnego przed szpitalem na Polnej.

Wielkopolska Okręgowa Izba Lekarska wystosowała ten apel do wojewody wielkopolskiego i wojewódzkiego komendanta policji.
„Wobec powtarzających się w ostatnich dniach w Polsce agresywnych ataków przeciwników szczepień na pracowników ochrony zdrowia pracujących przy promocji, kwalifikacji i przeprowadzaniu szczepień przeciw covid-19 apelujemy o zapewnienie bezpieczeństwa osobom szczepionym i szczepiącym się oraz o bezwzględne ukaranie osób, które zakłóciły przebieg pikniku laktacyjnego przed Ginekologiczno-Położniczym Szpitalem Klinicznym w Poznaniu” – czytamy w apelu.

Zdaniem WIL brak reakcji będzie oznaczał przyzwolenie na podobne incydenty jak w Grodzisku Mazowieckim, Gdyni, Zamościu czy właśnie w Poznaniu – bo brak reakcji umocni przekonanie środowisk antyszczepionkowych, że są bezkarni. A to z kolei „prowadzi do kolejnych skandalicznych zdarzeń z agresją czynną, niszczeniem mienia, podpaleniami, obraźliwym traktowaniem osób, które z poczuciem misji chronią zdrowie i życie ludzkie” – zwraca uwagę WIL w apelu. – „Nie można dopuścić do sytuacji, w której pracownicy ochrony zdrowia wykonujący szczepienia, a także osoby, kóre zdecydowały się zaszczepić, odczuwały lęk przed udaniem się do punktu szczepień w obawie przed napaścią ze strony agresorów”.

Podziel się: