Poznań: Kurkiewicz zagra nad Rusałką!

Kurkiewicz fot. mat. pras.
Pomorski muzyk, znany z utworów „Luna” i „Hotel Ptak”, zagra na Scenie nad Rusałką. Koncert rozpocznie się dziś o 20.30. Wstęp wolny.

Kurkiewicz to pomorski muzyk, rocznik ’97, na co dzień zamieszkały w Danii, autor tekstów i kompozytor muzyki charakteryzującej się syntezatorowymi podkładami, agresywną gitarą, melodyjnym wokalem i perkusją z automatu.

Jego utwory mają za zadanie z jednej strony wprawić słuchacza w uczucie dziwnego niepokoju, z drugiej zaś – nadawać się do tańca i zabawy. Pojawiające się w mediach porównania do Iana Curtisa, choć na wyrost, celnie punktują energię jego muzyki, szczególnie podczas występów na żywo, z całym zespołem. Teksty w językach polskim i angielskim inspirowane są otaczającym go światem i sytuacjami, na bazie których kreuje i wymyśla własne historie.

Kurkiewicz grał koncerty z zespołami takimi jak: Kadabra Dyskety Kusaje, Duchy of Warsaw, Strangers In My House. Grał m.in. na wrocławskiej Wyspie Tamka, na gdańskim Soundrive Online Festiwalu, w warszawskich Chmurach oraz Galerii Dobro w Olsztynie oraz w katowickim Bazarze.

Koncert zorganizowany będzie zgodnie z obowiązującymi zasadami bezpieczeństwa. Uczestnictwo w wydarzeniu zobowiązuje do przestrzegania obecnie obowiązujących przepisów sanitarno-epidemiologicznych. Informacje o nakazach i zaleceniach będą aktualizowane na bieżąco.

Cykl czwartkowych koncertów organizuje Fundacja Pogoda w ramach projektu „Antywirusowy pakiet dla młodej sceny muzycznej – naGranie nad Rusałką”. Partnerami projektu są: Grupa ENEA (partner generalny), Aquanet, Restauracja Rusałka, Estrada Poznańska, Cinema Apartments oraz Polska Fundacja Osób Słabosłyszących.

Patroni medialni projektu to Freshmag, Radio Afera, Lokalny Fyrtel, Radio Meteor, TenPoznan.pl.

Mat. pras.

 

Podziel się: