Krocz dumnie przez zebrę fot. FB akcji

Poznań: Krocz dumnie przez zebrę!

“Chcemy mieć możliwość swobodnego i bezpiecznego przechodzenia przez jeżyckie przejścia dla pieszych w drodze na rynek, do szkoły bądź pracy” – mówią zdesperowani mieszkańcy Jeżyc. I dziś, o 8.45, pokażą, o co im chodzi. W towarzystwie policji.

Od kilku miesięcy jeżyccy radni, na prośbę mieszkańców, sprawdzali sytuację na ulicach w tym rejonie Jeżyc – jak o tym informowaliśmy.

Przekraczanie prędkości, wyprzedzanie na pasach i kilka innych wykroczeń to norma na Poznańskiej,Jeżyckiej, Kochanowskiego czy Mylnej. A tuż obok, przy Norwida, mieści się przecież szkoła. Dzieci codziennie, w drodze do szkoły i wracając z niej, muszą przechodzić przez te wszystkie ulice. Kłopoty z przejściem mają też osoby starsze czy m,niej sprawne – a ani jednych, ani drugich w tej części Jeżyc nie brakuje. Obecność policji, jak się okazuje, niewiele zmienia. Kierowcy po prostu nie przejmują się obecnością patroli…

Dlatego po raz kolejny społecznicy zaprosili policjantów na skrzyżowanie Poznańskiej z Mylną i Strzałkowskiego, żeby właśnie w tym miejscu zamanifestować swoje prawo do swobodnego przechodzenia przez zebry.
“Zgłosiliśmy zgromadzenie publiczne, będzie więc policja, którą niestety tylko w ten sposób można zachęcić do reakcji na wymuszanie pierwszeństwa ze strony kierowców czy wyprzedzanie na zebrach” – piszą organizatorzy, zapraszając na akcję.

Akcja “Krocz dumnie przez zebrę” rozpoczyna się o 8.45, a jej uczestnicy tak jak w przypadku poprzednich akcji będą wymagali od policjantów/tki reakcji na niebezpieczne zachowania kierowców.

el

0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze