Poznań: Korki na wjeździe do Poznania!

Korek fot. Sławek Wąchała
Korek ze strony Swadzimia po kolizji i korek od wjazdu z autostrady na węźle Poznań Zachód oraz utrudnienia w samum mieście. To dość korkowy czwartek.

Po porannej (około 8.00) kolizji w Swadzimiu i w okolicach węzła Poznań Zachód kierowcy wjeżdżający do miasta z tych kierunków musieli swoje odstać w korkach. Utrudnienia trwały ponad godzinę.

Wolniej, ale bez korków wjazd od strony Kórnika i Pobiedzisk, a nawet – jak rzadko kiedy – z południa, od Opolskiej i Dolnej Wildy.

Utrudnienia natomiast czekają na kierowców już w samym mieście: Zakład Robót Drogowych prowadzi naprawy nawierzchni jezdni na ul. Zamenhofa. Z wygrodzeniami trzeba liczyć się pomiędzy rondem Starołęka, a ul. Piłsudskiego.

Trwa też remont jezdni na ul. Jeżyckiej, gen. Maczka oraz ul. Warszawskiej. Prace o mniejszym zakresie prowadzone będą w kilku punktach na ulicach Michałowo i Piątkowskiej. Trwa też remont ciągu pieszo – rowerowego na ul. Mieszka I oraz trasy tramwajowej wzdłuż Pułaskiego, więc na utrudnienia w ruchu można się natknąć także tam. Kłopoty na Garbarach: ale tu głównie z powodu remontu chodnika ulicy Wodnej, co dodatkowo utrudnia już i tak niełatwą jazdę wokół placu Kolegiackiego.

el