wtorek, 5 grudnia, 2023

Poznań: Kontrole pieszych i rowerzystów na Wildzie oraz Dębcu

Poznańscy policjanci i strażnicy miejscy przeprowadzili akcję profilaktyczną na Wildzie oraz na Dębcu wśród pieszych i rowerzystów dotyczącą bezpieczeństwa na drodze.

Jak wykazują statystyki poznańskiej policji, przytłaczającą część wypadków w Poznaniu powodują kierowcy – według danych z 2020 roku to właśnie siedzący za kierownicą samochodów odpowiadają za aż 85 proc. wypadków. Piesi natomiast – za niespełna… 1 proc. Jeśli chodzi natomiast o rowerzystów, to w 2020 policja odnotowała tylko 206 wypadków.

Jednak ponieważ są najmniej chronionymi uczestnikami ruchu drogowego, strażnicy z zespołu profilaktyki wraz policjantami z KP Wilda, w minionym tygodniu przeprowadzili akcję profilaktyczną dotyczącą bezpieczeństwa na drodze.

“Wspólne działania były skierowane do rowerzystów, pieszych oraz osób poruszających na hulajnogach po drogach publicznych, w parkach, skwerach i ścieżkach rowerowych w centralnych częściach Wildy i Dębca” – informowała straż miejska. – “W czasie spotkań funkcjonariuszy z mieszkańcami rozdawane były odblaski, mapy rowerowe, a dla zainteresowanych ulotki informacyjne”.

Strona głównaWiadomości z Poznania i powiatu poznańskiegoPoznań: Kontrole pieszych i rowerzystów na Wildzie oraz Dębcu