Sprawdzanie zgód TCF
piątek, 26 kwietnia, 2024

Poznań: koniec nielegalnego parkowania przy stadionie Szyca

Słupki i zapory uniemożliwią wjazd kierowcom parkującym dotąd przy stadionie Szyca. Władze miasta zagrodzą część terenu ze względów bezpieczeństwa.

Stan może nie tyle stadionu, co jego otoczenia pozostawia wiele do życzenia. Miasto przejęło go zaledwie rok temu, a wcześniej, przez wiele lat nikt o niego nie dbał. Użytkownik wieczysty, firma deweloperska, chciała na miejscu stadionu postawić osiedle, nie interesował ją więc ani stadion, ani stan terenów wokół niego. Z dawnego obiektu sportowego powoli robiło się wysypisko śmieci otoczone przez dziurawe i zaniedbane drogi. Na części powstał nielegalny parking.

Miasto, po przejęciu terenu, postanowiło go uporządkować. Przy tak złym stanie technicznym nawierzchni dróg – przejazd nimi może się skończyć uszkodzeniem podwozia – pierwszą rzeczą jest zapewnienie bezpieczeństwa. Dlatego dostęp do części terenu w najgorszym stanie technicznym zostanie zagrodzony słupkami i zaporami. Wjazdy w okolice stadionu zostaną zablokowane.

Dla kupców handlujących w hali przy ul. Dolna Wilda zostaną udostępnione wjazdy od strony ul. Olimpijskiej oraz Spychalskiego, jednak z pewnością miejsc parkingowych w okolicy nie zabraknie. Na parkingach przy Dolnej Wildzie – a w sąsiedztwie stadionu są aż cztery, przy Dolnej Wildzie i Maratońskiej – jest 421 miejsc parkingowych.

Stadion oraz okolica mają zostać ostatecznie zagospodarowane. Miasto w tym roku zamierza ogłosić konkurs na zagospodarowanie tego terenu. Jak wykazały konsultacje społeczne i wcześniejsze referendum na ten temat, przeprowadzone z inicjatywy prezydenta Ryszarda Grobelnego, mieszkańcy nie życzą sobie tu zabudowy mieszkaniowej czy handlowej, wolą tereny parkowe z funkcją rekreacyjną i sportową, tworzące jeden ciąg zieleni z parkiem Jana Pawła II.

Wygradzanie rozpocznie się w połowie lipca.

UMP, el

Strona głównaPoznańPoznań: koniec nielegalnego parkowania przy stadionie Szyca