Poznań: Komu mieszkanie do remontu?

mieszkanie_do_remontu fot. ZKZL
25 mieszkań w różnych lokalizacjach i o różnym metrażu. ZKZL ponownie oferuje lokale w ramach programu „Mieszkanie do remontu”.

„Program „Mieszkanie do remontu” dedykowany jest osobom, które z przyczyn materialnych nie mają szans na uzyskanie kredytu w banku na własne mieszkanie lub nie stać ich na długoterminowy najem na rynku komercyjnym” – wyjaśniają przedstawiciele ZKZL. – „Jest to również oferta dla rodzin, które nie uzyskały dostatecznej ilości punktów, żeby ubiegać się bezpośrednio o miejskie mieszkanie socjalne lub komunalne. Program jest alternatywą dla listy prezydenckiej i szansą dla poznaniaków na nowe „M”, które po wykonaniu niezbędnych prac remontowych będą mogli wynająć na czas nieokreślony”.

Warto dodać, że przekazany lokal należy wyremontować w ciągu pół roku i w tym czasie nie płaci się czynszu – a po pół roku uczestnik programu podpisuje z ZKZL umowę najmu na czas nieokreślony.

Poprzednia edycja programu odbyła się w 2019 roku i cieszyła dużą popularnością. W 2020 roku „Mieszkanie do remontu” zawieszono ze względu na pandemię, ale teraz program ponownie wraca.

– W pierwszej tegorocznej edycji do wyremontowania będzie 25 lokali – wyjaśnia Łukasz Kubiak, rzecznik prasowy ZKZL. – Tym razem ZKZL przygotował lokale o dużym wachlarzu powierzchni. Mieszkańcy stolicy Wielkopolski znajdą zarówno kawalerki zaczynające się od 21 metrów kwadratowych, po bardzo duże mieszkania pięcio i sześciopokojowe, gdzie największe z nich ma aż 176 metrów kwadratowych. Lokale znajdują się często w bardzo atrakcyjnych lokalizacjach. W programie znalazły się m.in. mieszkania przy ul. Szkolnej, Kościuszki, Młyńskiej czy Kantaka.

Rzecznik przypomina, że z powodu pandemii oględziny oferowanych lokali będą odbywać się z zachowaniem zasad ścisłego reżimu sanitarnego. Wszystkie lokale wraz z opisem można znaleźć na stronie spółki, a chętni mogą zgłosić chęć obejrzenia maksymalnie trzech lokali poprzez formularz umieszczony na stronie internetowej ZKZL. Wnioski można składać do 21 lutego 2021 roku.

Podziel się:

Ostatnio dodane: