przystanek Bałtyk autobus tramwaj fot. ZTM

Poznań: Kierowcy pojadą za darmo miejską komunikacją

To już tradycja – podczas Dnia bez Samochodu kierowcy będą mogli korzystać z miejskiej komunikacji za darmo. MPK przygotowało jednak sporo innych atrakcji, które uatrakcyjnią Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu.

Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu odbywa się w dniach od 16 do 22 września, w tym roku pod hasłem „Zeroemisyjna mobilność dla każdego”. Kulminacyjnym momentem tygodnia jest Dzień bez samochodu – zgodnie z uchwałą Rady Miasta Poznania, 22 września pasażerowie mogą podróżować na liniach organizowanych przez Zarząd Transportu Miejskiego, w tym tych obsługiwanych przez MPK Poznań, na podstawie ważnego dowodu rejestracyjnego samochodu (jeden dowód – jedna osoba). Przedsięwzięcie ma zachęcić do pozostawienia auta w garażu i przemieszczania się ekologicznym transportem publicznym.

Zanim jednak nadejdzie tegoroczny Dzień bez samochodu, w niedzielę (20 września) Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Poznaniu przeprowadzi grę miejską. Tego dnia w mieście wyznaczonych zostanie osiem punktów kontrolnych – trzeba będzie je odszukać, a następnie odpowiedzieć na zadane pytanie lub wykonać polecone zadanie. Za każdą dobrą odpowiedź i zaliczone zadanie uczestnikowi będzie przysługiwać punkt, a za uzyskane punkty – upominki (aby ukończyć grę nie trzeba odwiedzić wszystkich punktów kontrolnych). Dla osób chcących poprawić wynik – stworzone zostanie dodatkowe (dziewiąte) miejsce, w którym będzie można wykazać się umiejętnościami.

Gra będzie trwać w godzinach od 12.00 do 17.00, upominki, ufundowane przez MPK Poznań i ZTM, będzie można odbierać w godzinach od 15.00 do 19.00 w Muzeum Komunikacji Miejskiej przy ul. Głogowskiej 131/133 (jeśli w grze weźmie udział drużyna – otrzyma ona jeden zestaw upominków.

Kartę startową już teraz można pobrać ze strony internetowej MPK, gdzie znajduje się też więcej informacji o grze. Szczegółowe dane lokalizacji poszczególnych punktów kontrolnych opublikowane zostaną w przeddzień gry.

MPK, el

0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze