Poznań: Jest już Betlejem na Starym Rynku

Betlejem Stary Rynek 8
Ręcznie malowane bombki, zabawki z duszą, oryginalna biżuteria – i grzane wino w kilkunastu odmianach. Na Starym Rynku także już działa Betlejem Poznańskie!

Oczywiście w Poznaniu o tej porze roku jest wiele miejsc, w których można się zaopatrzyć w świąteczne dekoracje i ozdoby. Jednak w żadnym z nich nie ma kilkunastu stoisk z różnymi rodzajami grzanego wina, którego można się napić dla rozgrzewki, no i poprawienia nastroju. A wybór jest ogromny: jest wino czerwone i białe, z korzeniami i bez, są także grzane wina owocowe, których również warto spróbować, a które podobno doskonale leczą z przeziębień i gryp. Nawet takich, których nie ma…

Warto zajrzeć na stoiska z ręcznie robionymi zabawkami. Pani Maria Jabłońska właśnie tam kupiła lalkę w dziewiętnastowiecznej sukni.
– Powiem szczerze, że kupiłam dla siebie, na Gwiazdkę – śmieje się. – Mam same wnuki i oni dostaną klocki i samochodziki. Ale ja akurat odebrałam z warsztatu po renowacji komodę mojej prababci. Ta lalka będzie do niej idealnie pasować.

Za zakupy prezentów dla wnuków odpowiada mąż Marek, który wybrał już kilka drewnianych samochodzików. Przy okazji zadbał też o dzieci. Synowie dostaną puchate, ciepłe skarpetki w pingwiny, a córka elegancki naszyjnik.
– Ale to na Mikołajki, więc same drobiazgi – zastrzega się. – Porządne prezenty będą dopiero na Gwiazdkę.
– I pewnie przed Gwiazdką znów tu przyjdziemy – śmieje się pani Maria.

el

Podziel się:

Ostatnio dodane: