Jarochowskiego fot. PIM

Poznań: Jarochowskiego do przebudowy. PIM ogłosił przetarg

Ulica Jarochowskiego na odcinku od ul. Wyspiańskiego do ul. Chociszewskiego, już niedługo zyska zupełnie nowy wygląd. Spółka Poznańskie Inwestycje Miejskie ogłosiła przetarg, który wyłoni wykonawcę przebudowy.

– Ten odcinek ulicy Jarochowskiego, biegnący na skraju parku Kasprowicza, jest w złym stanie technicznym i wymaga przebudowy. Dzięki niej zyska nie tylko nowy wygląd i jakość. Za sprawą planowanych zmian w organizacji ruchu w tym rejonie będzie bardziej bezpiecznie zarówno dla kierowców, jak i pieszych oraz rowerzystów – mówi Marcin Gołek, wiceprezes zarządu spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Ruch na tym odcinku ul. Jarochowskiego będzie po przebudowie uspokojony poprzez eliminację przejazdów tranzytowych, wprowadzenie strefy tempo 30 oraz dwa wyniesione, spowalniające skrzyżowania z ul. Limanowskiego i Szczanieckiej. W związku z tymi zmianami zlikwidowana zostanie sygnalizacja świetlna w rejonie ul. Limanowskiego. Uporządkowane zostaną również miejsca parkingowe, co uniemożliwi rozjeżdżanie przez auta przyulicznej zieleni, która będzie zagospodarowana na nowo. Powstaną zatoki parkingowe, a ulica i chodniki uzyskają nową nawierzchnię. Wymienione zostaną krawężniki i oświetlenie.

Wybrany w postępowaniu przetargowym wykonawca na przeprowadzenie wszystkich robót będzie miał maksymalnie 150 dni od podpisania umowy. Podmioty zainteresowane udziałem w przetargu swoje oferty mogą składać do 15 maja.

PIM, el

0 0 votes
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze