Sprawdzanie zgód TCF
piątek, 19 kwietnia, 2024

Poznań: Instalacja interwencyjna “Spróbuj chodzić w moich butach”

“Spróbuj chodzić w moich butach” – to akcja, dzięki której można wejść w uczucia osób, które żyją z doświadczeniem przemocy oraz tych, które nie nie umiały na przemoc zareagować. Akcja trwa do 18.00 na Moście Teatralnym.

To artystyczna interwencja dotycząca każdej przemocy, jakiej można doświadczyć w życiu codziennym tak na ciałach, jak na umysłach – i która niestety zdarza się codziennie. Podobne akcje miały miejsce w Mińsku, Stambule, Rzymie, Erywaniu.

“Chcemy zwrócić uwagę na potrzebę reagowania na akty agresji, nienawiści, poniżania, złego traktowania, na przemoc instytucjonalną i systemową” – wyjaśniają organizatorzy ze Strajku Kobiet , Kolektywu Pyra, Nowego Bytu Feministycznego i Black Venus Protest. – “Kolor pomarańczowy to sygnał ostrzegawczy/alarmowy, który wysyłamy w świat, by pokazać jak ważna jest wspólna walka i troska o drugiego człowieka. Każda i każdy z nas jest narażona/y na akty przemocy w domach, na ulicach, w szkołach, kościołach, instytucjach, pracy – wszędzie. Pamiętajcie siostry: Nic o nas bez nas!”.

O godzinie 17.00 z kolei wszyscy chętni wyruszą na rowerach w ramach akcji “Rowerem po bezpieczną i dostępną aborcję”.

Z okazji 8 marca organizatorzy życzą wszystkim kobietom legalnej, bezpiecznej i darmowej aborcji, dekryminalizacji, detabuizacji i destygmatyzacji doświadczeń z nią związanych, dostępu do in vitro dla wszystkich niezależnie od sytuacji ekonomicznej, orientacji seksualnej i tożsamości płciowej, jak również stanu cywilnego, rzetelnej edukacji seksualnej, docenienia pracy opiekuńczej, w tym wsparcia dla osób opiekujących się osobami zależnymi – a dla osób zależnych: samostanowienia!

Życzą też zmiany systemu opartego na konkurencji i indywidualizmie na rzecz pomocy wzajemnej i troski o siebie nawzajem, dowartościowania niewidzialnej pracy osób kobiecych, w tym migrantek. zaprzestania rozmontowywania Konwencji Stambulskiej, pomocy dla osób doświadczających przemocy, a nie dla jej sprawców, sprawiedliwości klimatycznej dla Babci Ziemi, solidarności, miłości i końca patriarchatu.

Strona głównaLifestylePoznań: Instalacja interwencyjna "Spróbuj chodzić w moich butach"