Inspekcja Transportu Drogowego fot. WITD

Poznań: Inspektorzy walczą z “nielegalnymi przewozami”

Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego w Poznaniu zajął się kierowcą, który wykonywał przewozy, bez posiadanej licencji.

Inspektorzy 18 października przejęli sprawę od policji. Około godz. 20 na dworcu PKP w Poznaniu zajęli się sprawą przewozu pasażera “z wykorzystaniem jednej z mobilnych aplikacji”. – Kierowca toyoty został poproszony o okazanie licencji na wykonywanie przewozów drogowych taksówką, wypisu z zezwolenia na wykonywanie przewozów drogowych osób, wypisu z licencji na wykonywanie krajowych lub międzynarodowych zarobkowych przewozów drogowych osób oraz wypisu z licencji na wykonywanie przewozów okazjonalnych. Niestety nie posiadał w pojeździe żadnego z tych dokumentów. Miał jedynie prawo jazdy i dowód osobisty. Do kontroli nie okazał też orzeczenia lekarskiego ani psychologicznego o braku przeciwwskazań zdrowotnych do wykonywania pracy na stanowisku kierowcy – relacjonują inspektorzy.

Jak przyznał kierowca, nigdy nie przeszedł takich badań. – Inspektorzy przesłuchali kierowcę w charakterze świadka i ustalili, że wykonywał przewóz okazjonalny samochodem osobowym na rzecz przedsiębiorcy prowadzącego działalność gospodarczą. Przewóz odbywał się bez zawartej umowy w formie pisemnej w lokalu przedsiębiorstwa odnośnie do przewozu zarobkowego. Przedsiębiorcę czeka postępowanie administracyjne – podsumowują inspektorzy.

Źródło: WITD

0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze