Akcja policja 1 fot. KWP

Poznań: Groźby wobec dyrektorki szkoły. Za “Dzień spódniczki”

Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 7, która wymyśliła “Dzień Spódniczki”, otrzymała telefoniczne pogróżki z tego powodu. O sprawie została zawiadomiona policja i wydział oświaty. Służby potraktowały sprawę bardzo poważnie – w okolice szkoły zostały oddelegowane dodatkowe patrole.

Przypomnijmy, że w SP nr 7 miał odbyć się “Dzień Spódniczki”. Zgodnie z zasadami tej zabawy każdy – także chłopcy – mogli przyjść do szkoły w spódniczkach, a ci, którzy by to zrobili, mieli być zwolnieni z pytania. Tak to sobie wymyślił szkolny samorząd.

Miała być zabawa – a zrobiło się ogromne zamieszanie, nie brakowało też hejtu pod adresem pomysłodawców akcji. – Jestem zaskoczona reakcją rodziców. Organizujemy wiele akcji mających wydobyć z uczniów spontaniczność. Nie rozumiem emocji wywołanych akcją, która jest dobrowolna i skierowana dla każdego. Została zorganizowana przez Samorząd Uczniowski, któremu nie możemy podcinać skrzydeł kiedy się chce zaangażować. Miała to być radość i zabawa – tłumaczyła Monika Kasprowicz, nauczycielka w szkole.

Ostatecznie szkoła postanowiła zrezygnować z pomysłu, bo nie chciała, żeby akcja planowana jako zabawa stała się pretekstem do obyczajowych i ideologicznych przepychanek.

Sprawa pogróżek została zgłoszona na policję i sprawą zajmują się już śledczy. Dodatkowo, na prośbę Mariusza Wiśniewskiego, zastępcy prezydenta Poznania, komendant miejski policji zdecydował o zwiększeniu liczby patroli policyjnych wokół placówki.

Głos Wielkopolski, el, na

13
Dodaj komentarz

avatar
najnowszy najstarszy oceniany
Jerzy Wróbel
Gość
Jerzy Wróbel

Oddziały śledczych do szkół w sprawie spódniczek, a gangsterzy robią swoje !

Alioth
Gość
Alioth

gdyby taki lewackie ścierwo próbowało ubrać mi syna w spódniczkę dostała by w pysk bez względu na konsekwencje

Ada
Gość
Ada

W punkt .👍

Szymon Fudo
Gość
Szymon Fudo

Trzeba być naprawdę ostatnim idiotą, zmanipulowanym, zindoktrynowanym imbecylem, żeby mieć coś przeciwko niewinnej zabawie.

Pobita matka Biedronia
Gość
Pobita matka Biedronia

“Miała to być radość i zabawa” – Monika Kasprowicz, nauczycielka w szkole. Czy ta Kasprowicz to taka sex edukatorka jak zboczona i uzależniona od sexu (jak sama powiedziała) Anja Rubik? Takie zboczenia się leczy niedopchnięta kobito.

xyz
Gość
xyz

Czyli albo przyjdziesz w spódniczce, albo będziesz odpytywany (ci w spódniczkach nie będą). To jest zwyczajny szantaż.

Duży Bobo
Gość
Duży Bobo

I promocja nowotworu zalewającego nasz kraj- lgbt

Gonia Jaszyk
Gość
Gonia Jaszyk

Myślałam że ciało pedagogiczne jest przy zdrowych zmysłach

Hanna Łakoma
Gość
Hanna Łakoma

No i co?To jest Polska.To coś zdroznego?

Jaroslaw Sassek
Gość
Jaroslaw Sassek

Co się dziwić ludzka odporność na głupotę nauczycieli też ma swoje granice

Agnieszka
Gość
Agnieszka

Jakie społeczeństw taka reakcja. mam trzech synów i każdy z nich uważa to za fajną zabawę. Niestety mamy społeczeństwo homofobiczne za moich czasów chłopcy na różne zabawy szkolne przebierali się za kobiety a dziewczyny za mężczyzn. Zabawa przednia dużo śmiechu.

Janusz Nowakowski
Gość
Janusz Nowakowski

w ogole się nie dziwie.

Krystyna Płowiec
Gość
Krystyna Płowiec

Takich ciemniakow katolsko/pisiorskich, nawet w Poznaniu nie brakuje. Wstyd mi i wspolczuje mlodziezy.