Poznań Fantastyczny: nadeszło 130 opowiadań!

Właśnie tyle – aż 130 opowiadań – napłynęło na 6. edycję konkursu Poznań Fantastyczny organizowanego przez Wydawnictwo Miejskie. Teraz do pracy zasiądą jurorzy.

Jury w składzie: Joanna Jodełka (przewodnicząca), Joanna Gaca-Wyczółkowska, Katarzyna Kamińska, Joanna Pakuła, Aleksandra Kujawiak, Piotr Jaśkowiak, Rafał Kochanowicz, Remigiusz Koziński i Andrzej Sikorski zadecyduje nie tylko o przyznaniu nagród i wyróżnień, ale także o tym, które z opowiadań znajdą się w kolejnej publikacji z cyklu „Poznań Fantastyczny”.

Joanna Jodełka na swoim profilu facebookowym przyznała, że jest bardzo ciekawa nadesłanych prac – tym bardziej, że w tym roku ona sama również miała za zadanie stworzenie opowieści ze stuleciem uniwersytetu w tle. No i czytanie jest w końcu jednym z ulubionych zajęć tej znane poznańskiej pisarki…

Konkurs został ogłoszony w pod koniec stycznia, a termin nadsyłania opowiadań upłynął 31 marca. Tematem tegorocznej edycji konkursu AMU.NET.100 nawiązuje do jubileuszu 100-lecia utworzenia Uniwersytetu Poznańskiego.

Ogłoszenie wyników nastąpi w czerwcu, a w konkursie przyznane zostaną następujące nagrody i wyróżnienia:

I nagroda – 3 000 zł brutto i publikacja w antologii pokonkursowej,
II nagroda – 2 000 zł brutto i publikacja w antologii pokonkursowej,
III nagroda – 1 000 zł brutto i publikacja w antologii pokonkursowej,
5 wyróżnień z nagrodą w wysokości 500 zł brutto i publikacja w antologii pokonkursowej,
7 wyróżnień dodatkowych z publikacją w antologii pokonkursowej, bez nagrody finansowej.
Wydanie antologii pokonkursowej zaplanowano na przełom września i października, a wiec na początek jubileuszowego roku akademickiego.

Patronat medialny nad konkursem: Radio Afera, Radio Meteor, telewizja Flesz, Życie Uniwersyteckie, tenpoznan.pl, lazarz.pl, aktualnekonkursy.pl, Zupełnie Inna Opowieść, kulturapoznan.pl, IKS, biuletyn.poznan.pl.

Poznań Fantastyczny to konkurs na opowiadanie dziejące się w Poznaniu, który od 2013 roku organizuje Wydawnictwo Miejskie. Pomysłodawcami byli Katarzyna Kamińska, dyrektor Wydawnictwa Miejskiego, i Mateusz Malinowski, redaktor naczelny Biuletynu Miejskiego. Oboje lubili literaturę fantastyczną i obojgu bardzo brakowało w niej Poznania. Pomyśleli więc o konkursie, który z jednej strony będzie promował miasto „fantastycznie”, a z drugiej da szansę młodym twórcom, którzy dopiero zaczynają swój przygodę z literaturą. Każda edycja konkursu to także wydanie kolejnego tomu opowiadań „Poznań Fantastyczny” z podtytułem –  tematem obowiązującym w danym roku.

WM, el

Podziel się: