Fabula Rasa fot. PTT

Poznań: “Fabula rasa” Polskiego Teatru Tańca

21 stycznia o godz. 20.00 w Sal Wielkiej CK Zamek w Poznaniu zobaczymy najnowszy spektakl Polskiego Teatru Tańca pt. „Fabula rasa”.

Ten spektakl nie jest do obejrzenia. Ten spektakl jest do odkrycia.
(na podstawie prozy poetyckiej Edwarda Stachury „Fabula rasa”)

Od pierwszej sekundy spektaklu wyruszamy w niepokojącą, hipnotyczną podróż w głąb osobowości człowieka, która ulega zagładzie, aby odrodzić się w perspektywie metafizycznej. Punktem zwrotnym jest moment przejścia granicy dwóch światów – doczesności i wieczności. Maciej Kuźmiński – twórca nagradzany w Polsce i za granicą, zdobywca I Nagrody na Międzynarodowym Konkursie Miniatur Choreograficznych w Belgradzie (2017) i II Nagrody na Międzynarodowym Konkursie Choreograficznym w Hanowerze (2016) – odkrywa fascynujące cechy indywidualności scenicznych i artyzmu formalnego tancerzy Polskiego Teatru Tańca. Portretując kondycję jednostki i współczesnego społeczeństwa, sięga po pozornie odległe inspiracje – szkic literacki jednego z polskich „twórców przeklętych” Edwarda Stachury oraz nacechowaną narodowo twórczość muzyczną Stanisława Moniuszki.

Koncepcja i choreografia: Maciej Kuźmiński
Kostiumy i scenografia: Ilona Binarsch
Muzyka: Stanisław Moniuszko, Zbigniew Kozub
Reżyseria oświetlenia: Paweł Murlik
Współpraca twórcza i asystent choreografa: Monika Witkowska
Taniec i kreacja: Evelyn Blue, Amy Basley, Julia Hałka, Agnieszka Jachym, Paulina Jaksim, Katarzyna Kulmińska, Katarzyna Rzetelska, Sandra Szatan, Kacper Bożek, Jerzy Kaźmierczak, Zbigniew Kocięba, Dominik Kupka, Daniel Michna, Paweł Malicki, Michał Przybyła, Adrian Radwański
Dramaturgia: Paul Bargetto
Produkcja: Polski Teatr Tańca 2019
Bilety w cenie 50 zł (bilet normalny) oraz 25 zł (bilet ulgowy) można zakupić w kasie Centrum Kultury Zamek oraz online.

PTT, el

0 0 votes
Oceń artykuł
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze