Ewa Zgrabczyńska fot. Zoo Poznań

Poznań: Ewa Zgrabczyńska – ekoterrorystka. Bo wystąpiła w obronie dzików

Taką etykietkę przypięto dyrektorce poznańskiego zoo i chyba najsłynniejszej obrończyni zwierząt w Polsce. Dlatego, że ujęła za dzikami i wystąpiła przeciwko “lex Ardanowski”.

Specustawa zwana popularnie “lex Ardanowski” od nazwiska ministra rolnictwa, daje prawo myśliwym polowania na terenach prywatnych bez zgody właścicieli, z tłumikami i pod ochroną policji czy wojska, jeśli będzie taka potrzeba. Kto w czasie polowania wejdzie do lasu – może zostać skazany nawet na rok więzienia. Wszystko to po to, by ułatwić myśliwym odstrzał dzików, które przenoszą ASF, afrykański pomór świń. Zdaniem ministerstwa wybicie dzików powstrzyma przenoszenie się wirusa i zagrożenie chorobą dla trzody chlewnej.

Jednak naukowcy i ekolodzy krytykują specustawę twierdząc, że wybicie dzików niczego nie da. Wirusa może przenieść inne zwierzę, może też człowiek, na przykład myśliwy, na swoim ubraniu. Dlatego zabezpieczyć przed ASF tak naprawdę może jedynie bioasekuracja, nie odstrzał dzików.
Podobnego zdania jest Ewa Zgrabczyńska. Oto jej opinia w tej sprawie:

“Chciałam się pożegnać z jednym z najmądrzejszych gatunków zwierząt, który właśnie jest wyrzynany bestialsko na amen z fauny polskiej. Przepraszam Cię Dziku, Wielki Sanitariuszu Lasu, że nic nie mogę zrobić z ludzką głupotą i antywiedzą; przepraszam, że głosy tysiąca polskich naukowców – wirusologów, zoologów, ekologów nie mają znaczenia i nie powstrzymają Twojej kaźni; przepraszam, że nikt nie czyta raportu NIK z 2017, że to nie Ty, tylko brak bioasekuracji w gospodarstwach wiejskich roznosi wirusy i tak samo za świński pomór odpowiadają gospodarze chlewni, jak i myśliwi ; przepraszam, że nikt nie rozumie Twojej ucieczki do środka miasta, gdy w lasach trwa bezwzględna rzeź, a Ty jesteś na szczycie w piramidzie inteligencji zwierząt i uciekasz jak uchodźca-chroniąc rodzinę i dzieci; przepraszam, że kuszą Cię niezabezpieczone śmietniki, a deweloperzy budują osiedla w środku Twego domu. Przepraszam Cię, że człowiek może bezwzględnie, wbrew danym, etyce i jak najbardziej krwawy predator przygotować i przeprowadzić Twoją kaźń. Widziałam, jak kochasz swoje warchlaki, chronisz bliskich, czynisz dobre uczynki w ekosystemach. Jesteś jednym z milionów, które zabije ludzka chciwość i brak wiedzy. Mogę tylko wystąpić z apelem do Władz Miasta Poznania o zmianę decyzji, która umożliwi polowania w mieście i wokół- i to zrobię . Ale Twój los został przesądzony”.

Ewa Zgrabczyńska jest – przypomnijmy – nie tylko słynną obrończynią tygrysów wytykającą polskim władzom niespójność aktów prawnych i niekompetencję w działaniu. Jest też zoologiem z wykształcenia – i to zoologiem kompetentnym. Co udowodniła prowadząc poznańskie zoo i podnosząc tę placówkę może nie z upadku, ale na pewno z niebytu. To dzięki niej do zoo zaczęły się ustawiać kolejki, i to nie tylko wycieczek szkolnych. To dzięki niej przynajmniej połowa poznaniaków potrafi po imieniu wyliczyć przynajmniej kilku mieszkańców zoo.

Dlatego jeśli taka osoba zabiera głos w sprawie odstrzału dzików i “Lex Ardanowski” – warto jej posłuchać.

el

Daj znać innym

33
Dodaj komentarz

avatar
najnowszy najstarszy oceniany
Anna Hodura-Jokiel
Gość
Anna Hodura-Jokiel

Oby więcej takich “ekoterrorystów”

Elżbieta Mizgalska
Gość
Elżbieta Mizgalska

💖💖💖💖💖💖

Malgorzata Piotrowska
Gość
Malgorzata Piotrowska

Dobry czlowiek po prostu…❤️

Agnieszka Maćkowiak
Gość
Agnieszka Maćkowiak

Uważam,że to właściwy człowiek na właściwym miejscu.
Cenię ją za to że kroczy stanowczo dobrą drogą,w imię zasad i wartości,które choć są najwyższe dla niektórych nic nie znaczą.
Nie jest akceptowana bo nie kieruje się pychą,nie jest interesowna.
Oby więcej takich ludzi,którzy bez hipokryzji realizują społeczny,ekologicznie ważny plan.

Anna Zawistowska
Gość
Anna Zawistowska

Bezkompromisowa i nieukładowa….

Agnieszka Maćkowiak
Gość
Agnieszka Maćkowiak

Anna Zawistowska aktualnie rzadko spotykana postawa😁

Dora Janicka
Gość
Dora Janicka

Ekoterrorystka to komplement, tak to nalezy traktować. Widać, jej dzialania bardzo bolą pewna grupę w tym kraju w tatal ruinie.

Grażyna Kowalska
Gość
Grażyna Kowalska

Nie zgadzam się z bezmyślnym wybijaniem dzików bez odpowiedniej prewencji,…..ale nie zgadzam się też z powiedzeniem, że kraj jest w totalnej ruinie.

Dora Janicka
Gość
Dora Janicka

Grażyna Kowalska w totalnej. Intelektualnej, mentalnej, ekonomicznej

Filip Wrzyszcz
Gość
Filip Wrzyszcz

Co innego jak na ten temat wypowiada się na przykład młodzieniec po kierunku niepotrzebnym mający ból do rzeczywistości a co innego jak w obronie dzików wypowiada się osoba pracująca ze zwierzętami. Poza tym “ekoterrorystów” u nas nie ma bo nie słyszałem by ktoś się wysadził w KFC 😏

Lydia Poznania
Gość
Lydia Poznania

W Polsce sa duzo EKOTERROYSCI💥🤦😡

Filip Wrzyszcz
Gość
Filip Wrzyszcz

FALLAFEL AKBAR !

Ania Kołodziej
Gość
Ania Kołodziej

Trzy c*je w bok od Ewy! 😠

Boguslaw Hadynski
Gość
Boguslaw Hadynski

I ma racje, tu nie jest potrzebna ustawa a zarządzenie sanepidu. Jeśli to ma być selekcja to pojazd utylizacji na miejscu i każdy odstrzał natychmiast zdjęty z terenu, w innym razie mordercy czytaj (myśliwi) rozniosą zarazę po Europie.

Duśka Skowronek
Gość
Duśka Skowronek

Doktor Zgrabczyńska jest wspaniałą osobą, podziwiam ją za jej determinację w walce o dobro zwierząt. A ta “łatka” ekoterrorystki to akurat komplement. Oby więcej takich ekoterrorystów w świecie, to może jakoś uratujemy ginące gatunki.

Lydia Poznania
Gość
Lydia Poznania

Wstyd i chanba to co ona robi i mowie… Dziekuje ekoterrystow za kornika tez!!! 🤦🤦🤦😡

Malgorzata Piotrowska
Gość
Malgorzata Piotrowska

Belkot.Na dodatek z błędami.

Robert Gorczyński
Gość
Robert Gorczyński

Że jak?

Lydia Poznania
Gość
Lydia Poznania

Malgorzata Piotrowska…. Ooooooooo, tak bardzo sie Pani boje🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣

Lydia Poznania
Gość
Lydia Poznania

🤢 Wstyd ze taka lewacka propaganda wychodzi z tego kraju! Swiat nie glupi! 🤣🤣🤣🤣🤣🤣

Malgorzata Piotrowska
Gość
Malgorzata Piotrowska

Wstyd to,ze sie w Polsce nie pisze po polsku Lydio.Zacznijmy od podstaw.

Lydia Poznania
Gość
Lydia Poznania

Podswietlany techniki lewicowskiej propagandzie 💥💞😜🤣🤣🤣 https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=2330650780559675&id=244220876369755

Alicja Kasprzak
Gość
Alicja Kasprzak

Brawo

Anna Ochodek
Gość
Anna Ochodek

Za granicą tych chorób jest więcej tylko nikt z nich tego głośno nie mówi tylko zworza dziadostwo do Polski i nas karmią, Ta Pani moim zdaniem jest mądra i wspaniala do zwierząt żeby wszyscy tacy byli to by było dobrze w naszym kraju,A jak jest to każdy wie

Lydia Poznania
Gość
Lydia Poznania

Uwaga, techniki lewicowskej manipulacji! Ludzie🙄🤦 🤣🤣🤣 https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=2330650780559675&id=244220876369755

Jacek Bartosik
Gość
Jacek Bartosik

przepraszam że przepraszam

Jac
Gość
Jac

Jeszcze przed chwilą zabraniano myśliwym dokarmiania dzików w lesie bo robią to żeby mieć więcej dzików do swojej “chorej” zabawy… teraz twierdzi się że wybiją całą populację bo jest spec ustawa… Nie przychodzi wam do głowy że coś tu się nie spina? Może “TE MYŚLIWE” nie pozwolą na wybicie całej populacji? Wpadliście na to eko-teoretycy?

Mieczysława Ból
Gość
Mieczysława Ból

Co za zdaństwo😢

Michal Kiedrowski
Gość
Michal Kiedrowski

A imprezę na Forcie potrafiła zablokować i rozdmuchać aferę. Taaaa, już świat o niej wie, teraz jej nie wychwalajcie bo m wrażenie że niedługo to będzie świętą za życia.

Danuta Piasecka
Gość
Danuta Piasecka

Niestety, głupich nie sieją , sami się rodzą. BRAK wiedzy rodzi takie karczemne uwagi , tu wobec tej mądrej kobiety. Ja mam WIELKIE USZANOWANIE do Pani Dyrektor poznańskiego ZOO, za wiedzę, empatię, walkę o dobro zwierząt.

Grażyna Kowalska
Gość
Grażyna Kowalska

Zastanawia mnie fakt, dlaczego w Polsce są takie skrajności….. jedni ciągle nazywają ludzi, którzy rozsądnie mówią o ekologii, ekoterrorystami, drudzy popadają naprawdę w przesadę z ekologią. ROZWAGI ! Z jednej i drugiej strony…A sądzę ,że masowe wybijanie dzików nic nie da bez prewencji. A myśliwi cieszą się ,że sobie postrzelają. Tylko niech nie zapomną o informacjach gdzie i kiedy organizują odstrzał, bo wiele ludzi spaceruje z kijkami w lasach. Oby nie doszło do tragedii.

Sławek Ziemowit Szczepański
Gość
Sławek Ziemowit Szczepański

Pierwsze słyszę….

Bóbr
Gość
Bóbr

Kto by się przejmował co patologia, ktorej pasją jest zabijanie zwierząt, ma o niej zdanie. Psy szczekają, karawana jedzie dalej.