Poznań: Epic Game Music – niezapomniany wieczór z muzyką z gier

Muzyczna podróż przy muzyce z gier zakończyła pierwszy dzień Poznań Game Arena 2019. Rockowo – symfoniczne przedstawienie zrealizowane z rozmachem w Sali Ziemi przyciągnęło tradycyjnie tłumy wielbicieli gier. I muzyki.

W programie znalazły się legendarne, kultowe już soundtracki: od Mario i Sonica, przez Dooma i Assassin’s Creed, aż po Wiedźmina. Na scenie wystąpili Adam Domurat dyrygujący 80-osobową orkiestrą symfoniczną CoOperate Orchestra w towarzystwie Chóru Akademickiego UAM, który przygotowała Beata Bielska. Jako soliści wystąpił Ruud Jolie, gitarzysta Within Temptation.

Poznański koncert obfitował w dodatkowe bonusy. Fani mogli usłyszeć przedpremierowo utwór „Burning the Past Music Notes” z nadchodzącej gry „Of Bird and Cage” izraelskiego studia Capricia Productions. Miłośnicy dodatkowych efektów mogli z kolei napawać się grą światłem i widokiem ognistych fontann, które pojawiały się na scenie, podkreślając co bardziej dramatyczne momenty koncertu.

Był to fascynujący koncert, tak od strony muzycznej, jak i wizualnej. Rozmach robił wrażenie: 80-osobowa orkiestra i chór sprawiały, że muzyka nabierała dodatkowego wymiaru udowadniając, że ma ogromną wartość sama w sobie, a nie tylko jako część popularnej gry.

Kolejny taki koncert odbędzie się 23 listopada w Warszawie. Producentem i organizatorem widowiska jest Visual Production z Poznania.

S. Wąchała, fot. Sławek Wąchała

Dodaj komentarz

avatar