Poznań: Eleganccy rowerzyści przejechali przez miasto. W pięknym stylu! (ZDJĘCIA)

Tweed Ride 2022 fot. K. Adamska

Tweed Ride, czyli przejazd w strojach stylizowanych na początek ubiegłego wieku, już po raz ósmy przejechał przez miasto, a kilkuset rowerzystów w oryginalnych strojach przyciągało wzrok. Zobaczcie zdjęcia Karoliny Adamskiej!

Tweed Ride odbył się w Poznaniu już po raz ósmy, organizuje go tradycyjnie Stowarzyszenie Rowerowy Poznań. To jedna z najpopularniejszych imprez rowerowych na świecie, ale w Polsce odbywa się tylko w Poznaniu.

Hasłem tegorocznej edycji był „Mariaż starego z nowym”, ponieważ rowerzyści przejechali trasę między dwoma miejscami z długa i bogata historią, które ostatnio przeszły metamorfozę, lepiej lub gorzej dopasowującą je do współczesności. Miejscem startu był bowiem Rynek Łazarski, a zakończenia – odrestaurowana willa Hotelu Liberte 33. Po drodze rowerzyści minęli też Arenę, która co prawda jeszcze do współczesności nie została dopasowana, ale jej remont ma się wkrótce zacząć.

Tradycyjnie Tweed Ride zakończył się prezentacją stylizacji i wyłonieniem zwycięzców uznanych za najlepiej ubranych. Oczywiście, jak to widać na naszych zdjęciach, podziwiać warto wszystkich!

Podziel się: