Poznań: Dziś Dzień bez Samochodu!

We wtorek, 22 września, zgodnie z uchwałą Rady Miasta Poznania każdy będzie mógł podróżować na liniach ZTM Poznań za darmo. Darmowe będą też przejazdy pociągami Kolei Wielkopolskich i PolRegio na terenie regionu.

To wspólna akcja Poznania i województwa wielkopolskiego. W 2012 r. oba samorządy wprowadziły cieszący się dużym powodzeniem Bilet Bus-Tramwaj-Kolej, który jest systematycznie udoskonalany. Wspomniane samorządy współpracują także przy projekcie Poznańskiej Kolei Metropolitalnej. Z okazji Dnia bez Samochodu na podstawie ważnego dowodu rejestracyjnego samochodu będzie można podróżować pociągami Kolei Wielkopolskich oraz PolRegio i przesiąść się na transport ZTM. Jeden dowód rejestracyjny auta uprawnia do darmowego przejazdu jedną osobę.

– We wtorek 22 września, tak jak w Poznaniu, w obrębie województwa wielkopolskiego będzie obowiązywała możliwość przejazdu na podstawie ważnego dowodu rejestracyjnego samochodu – mówi Wojciech Jankowiak, wicemarszałek województwa wielkopolskiego. – Będzie można dojechać do stolicy Wielkopolski i przesiąść się na tramwaj lub autobus na liniach ZTM. Nasza oferta specjalna obowiązywać będzie oczywiście również na liniach, które łączą ze sobą inne miasta regionu. Liczę, że wiele osób zostanie z nami na dłużej.

Osoby chcące podróżować pociągami KW i PolRegio w dłuższych relacjach, tj. przekraczających granice województwa, będą zobowiązane do pokrycia kosztów przejazdu pociągiem według taryfy przewozowej danego przewoźnika na długości od granicy województwa do miejsca docelowego położonego na terenie innego województwa lub odwrotnie.

UMP, el

Podziel się:

Ostatnio dodane: