Lech Lechia fot. K. Adamska

Poznań: Dziewięć osób poparzonych racami na wczorajszym meczu. Jedna trafiła do szpitala

Podczas meczu Lech-Lechia na stadionie przy Bułgarskiej dziewięć osób odniosło obrażenia od rac, które kibice gości rzucali na trybuny. Jedną z nich, młodą dziewczynę, odwieziono do szpitala.

Mecz z powodu raz został przerwany na kilkanaście minut, jak o tym informowaliśmy, a ratownicy medyczni obecni nas spotkaniu pomagali w tym czasie poparzonym osobom. Jedna osoba, młoda dziewczyna, musiała zostać odwieziona do szpitala, ośmiu kolejnym ratownicy pomogli na miejscu, stwierdzając przy okazji, że użyto nie tylko rac, ale i gazu.

Jak informuje wielkopolska policja, po meczu zatrzymano sześć osób, a wylegitymowano 500. Z zatrzymanych pięciu już zwolniono, jeden pozostaje do dyspozycji policji. na razie nikt nie usłyszał zarzutów w sprawie rzucania rac i puszczania gazu. Policja prowadzi śledztwo, trwa między innymi sprawdzanie zapisów monitoringu stadionowego. To pomoże ustalić sprawców rzucania rac, a według danych policji odpalono ich ponad 130.

Lechia Gdańsk wydała oświadczenie, w którym potępiła zachowanie swoich kibiców i za to, że stworzyli zagrożenie dla innych kibiców przebywających na trybunach. Sprawą zajmie się teraz Komisja Ligi. Czy ukarze kluby? Jeszcze nie wiadomo.

el

6
Dodaj komentarz

avatar
Grażyna Kowalska
Grażyna Kowalska

To ten miłosierny Poznań ? Coś za często takie rzeczy……..

Grażyna Kowalska
Grażyna Kowalska

Kto kogo prowokuje, że zawsze akurat w Poznaniu to siędzieje ?

Dana Starosta
Dana Starosta

Kibole to głupole

Grzegorz Grześ
Grzegorz Grześ

Kibole Lechii lowinni mieć zakaz wstępu na mecze u siebie i na wyjeździe do koñca sezonu.
Ta dziewczyna mogla zginąć przez glupote.

Halina Wiśniewska
Halina Wiśniewska

Mozna sie nie lubic ale trzeba zachowac kulture. Wstyd za takie zachowanie!!!