Poznań: Dwie strefy rowerów miejskich na Szczepankowie i Spławiu

W tym roku w Poznaniu przybędzie siedem nowych stref Poznańskiego Roweru Miejskiego. Informowaliśmy już o pięciu ustalonych lokalizacjach. Teraz miasto podało, gdzie znajdą się dwie ostatnie.

1 marca rozpocznie się 10. sezon Poznańskiego Roweru Miejskiego – i tego też dnia zacznie działać siedem nowych stref dla rowerów 4. generacji. O pięciu z nich już informowaliśmy, a teraz znane są już dwie ostatnie lokalizacje: na Spławiu przy pętli autobusowej oraz na Szczepankowie przy skrzyżowaniu z ulicą Skibową. O takie lokalizacje wnioskowała Rada Osiedla Szczepankowo-Spławie-Krzesinki.

Przypomnijmy, że pozostałe strefy powstaną przy Golęcińskiej, przy Zespole Szkół Przyrodniczych, Bukowskiej/Kolorowej, w sąsiedztwie CH King Cross Marcelin i przystanku autobusowego ZTM, Rembertowskiej/Raszyńskiej, przy parku Jasińskiego, Radziejewskiego, w parku oraz przy Inflanckiej/os. Lecha przy bloku z zegarem.

Zarząd Transportu Miejskiego z roku na rok rozbudowuje system rowerów bezstacyjnych, który jest znacznie bardziej elastyczny i przyjazny dla użytkowników, a to z kolei przekłada się na większe perspektywy dalszego rozwoju. W zbliżającym się sezonie przybędzie też 87 rowerów 4G.

ZTM