obecna droga rowerowa wzdłuż Grunwaldzkiej fot. PIM

Poznań: Drogra rowerowa wzdłuż Grunwaldzkiej zostanie wydłużona

Spółka Poznańskie Inwestycje Miejskie ogłosiła przetarg, który wyłoni wykonawcę prac budowlanych na odcinku od Jugosłowiańskiej do ronda Skubiszewskiego.

– Oddanie poprzednich odcinków drogi rowerowej wzdłuż ulicy Grunwaldzkiej pokazało, że to jedna z najważniejszych i najbardziej oczekiwanych tras rowerowych w mieście – mówi Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania. – Jej wydłużenie do ronda Skubiszewskiego jeszcze lepiej skomunikuje osiedla i tereny zielona w południowo-zachodnim Poznania z centrum.

Wykonawca wybrany w przetargu będzie miał 180 dni na przeprowadzenie wszystkich robót budowlanych oraz wykonanie oznakowania poziomego i pionowego.
– Dzięki realizacji tej inwestycji rowerzyści będą mogli bezpiecznie i komfortowo dojechać z Junikowa do centrum – tłumaczy Marcin Gołek, wiceprezes zarządu spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie – ponieważ nowy odcinek połączy wybudowane w dwóch ostatnich latach drogi rowerowe od ul. Jugosłowiańskiej do terenów w okolicach Międzynarodowych Targów Poznańskich z drogą łączącą rondo Skubiszewskiego z ul. Malwową na Junikowie.

Efektem prac będzie dwukierunkowa droga rowerowa po północnej stronie ul. Grunwaldzkiej od ronda Skubiszewskiego do ul. Rumuńskiej, zaś po południowej – na odcinku od ronda Skubiszewskiego do Jugosłowiańskiej. Droga będzie miała nawierzchnię bitumiczną, a przy okazji zostanie wymieniona również nawierzchnia chodnika. Jesienią natomiast zostanie tam posadzona nowa zieleń. Przebudowane zostanie skrzyżowanie z ul. Węgorka, a na całym odcinku zostanie przebudowana sygnalizacja świetlna.

Podmioty zainteresowane udziałem w postępowaniu przetargowym swoje oferty mogą składać do 22 lutego.

PIM

5 1 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze